Amerika na krovu svijeta!

Napisao:  Pročitano 2036 puta nedelja, 14 septembar 2014 21:00

Košarkaška reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država osvojila je prvo mjesto na 17. Svjetskom kupu u Španiji! ''Dream-team'' je u finalu savladao selekciju Srbije rezultatom 129:92

Srbija je sjajno otvorila veliko finale, pa je izgledalo da Amerikance očekuje težak meč. Sjajan je bio inspirisani Miloš Teodosić koji je razigravao svoje igrače, a njegovi pasovi su se obično završavali zakucavanjima srpskih košarkaša.

Pri vođstvu Srbije 15:7, reagovao je selektor Amerike Kržiževski tajm-autom, poslije kojeg su se njegovi izabranici preporodili. Harden i saigrači su za "tili čas" napravili seriju od 15:0. Američki ''vanzemaljci'' su u tim momentima briljirali u šutu za 3 poena, pa je prednost rasla iz minuta u minut.  Kajri Irving je bio nezaustavljiv sa 15 pogodaka (trojke 3/3), pa je na kraju prve dionice rezultat na semaforu pokazivao 35:21.

Nastavili su "Ameri" u drugom kvartalu da zasipaju koš Srbije dalekometnom paljbom. Razigrao se i Klej Tompson, koji je pogodio dvije trojke, pa je prednost Amerike konstantno rasla. "Orlovi" nijesu imali rješenja u napadu, sjajno su igrači ''dream-team-a'' igrali u odbrani, onemogućivši lake poene Srbije iz reketa kao na početku meča. U drugoj polovini dionice i Kari je upisao svoju prvu trojku, da bi potom i Harden pogodio za velikih "+31". Srbija je u finišu dionice uspjela da napravi seriju 5:0 i tako smanje zaostatak na 26 poena.

SAD je u prvih 20 minuta igrao praktično savršeno, šutirajući za tri poena nevjerovatnih 69% (11/16), ne ostavljajući Srbiji prostor za nadu da može do čuda u nastavku meča.

Nisu imali milosti NBA zvijezde ni u trećem kvartalu. Irving je bio nezaustavljiv, a razlika je postajala sve veća... ''Dram-team'' je minut i 36 sekundi prije početka posljednje četvrtine dostigao ''stotku'' u napadu, a u posljednjih 10 minuta je ušao sa gotovo nevjerovatnih plus 37 (104:67).

U četvrtoj četvrtini se igralo brzo i bez sprovođenja taktičkih zamisli trenera, sa pregršt atraktivnih poteza, a Amerikanci nisu imali problema da lagano privedu meč kraju i okite se šampionskimn lovorom! Konačan rezultat 129:92

Najbolji u trijumfalnoj američkoj ekspediciji večeras su bili Irving sa 26 i Harden sa 23 poena, dok su u selekciji Srbije, koja je i pored večerašnjeg poraza napravila fantastičan rezultat osvajanjem srebrne medalje, najefikasniji bili Kalinić i Bjelica sa po 18 pogodaka.

Bronzanu medalju na Mundobasketu osvojio je evropski šampion, selekcia Francuske.

Više iz ove kategorije: « Francuzima bronza!