Amerika na Litvance u polufinalu!

Napisao:  Pročitano 2889 puta utorak, 09 septembar 2014 21:19

Košarkaši Sjedinjenih Američkih Država plasirali su u polufinale Svjetskog Kupa savladavši selekciju Slovenije rezultatom 119:76. Amerikancima će protivnik u polufinalu biti selekcija Litvanije.

Amerikanci su loše otvorili utakmicu nije ih htio šut u uvodnim minitima meča. Međutim u poslednja 3-4 minuta dionice izabranici Majka Križevskog su pojačali ritam i na kraju dionice imali prednost od 7 poena.

Druga četvrtina je protekla u izjednačenoj igri na obje strane. Slovenci se nijesu predavali i uspjeli su na odmor da odu sa jednocifrenim minusom.

Dodali su Amerikanci gas u nastavku meča i sjajnom igrom u trećoj četvrtini u kojoj su postigli čak 37 poena i riješili pitanje pobjednika.

Poslednji kvartal je odigran za publiku sa dosta lakih poena iz kontranapada.

Najefikasniji kod Amerike bio je Klej Tompson sa 20 pogodaka, pratili su ga Farid i Harden sa po 14, poen manje upisao je Dejvis, a 2 poena manje dodali su Rouz i Irving.

Kod Slovenije Goran Dragić je bio najefikasnij sa 13 koševa, Lorbek je upisao poen manje a Zoran Dragić 2 poena manje.