''Opasni'' putuju u Vašington po trofej ''Red Bull Reign-a''

Napisao:  Pročitano 1040 puta sreda, 12 septembar 2018 15:09

Basket ekipa ''Dangerous Crna Gora'', koja je u maju ove godine osvojila turnir ''Red Bull Reign'' u basketu 3na3 u Podgorici, sjutra putuje u Vašington, gdje će 14. i 15. septembra učestvovati na Svjetskom finalu turnira u organizaciji austrijskog giganta, u konkurenciji 16 ekipa, pobjednika u svojim zemljama.

Prošlogodišnji crnogorski predstavnik u Vašingtonu, ekipa Jokatorea, zauzela je drugo mjesto na svijetu, izgubivši u finalu od domaćina SAD-a, rezultatom 14:10.

U tom sastavu bila su dva igrača sadašnjeg Dangerousa, Aleksandar Bogojević i kapiten Aleksandar Jović, koji ovog puta ''pucaju'' na najviše mjesto pobjedničkog postolja.

''Prošle godine smo bili u finalu protiv Sjedinjenih Američkih Država, nismo bili daleko od trijumfa. Sada smo iskusniji godinu i idemo u Vašington da osvojimo pehar. Neće biti lako, ali ambicija svakako postoji”, istakao je Jović.

Pored Bogojevića i Jovića, u avion za Vašington ukrcaće se još dvojica ''Opasnih'': Marko Koljević i Rajko Tapušković.