Minulog vikenda u balkanskim ligama i ligama Rumunije, Mađarska i Slovačke nastupalo je devet naših košarkaša.

Košarkaši Budućnost VOLI-ja otputovali su za ruski Krasnodar, gdje će sjutra veče u okviru 5. kola Top 16 faze Eurokupa gostovati ekipi Lokomotive.

Doskorašnji plejmejker bjelopoljskog Jedinstva Nenad Vuković potpisao je ugovor sa srpskim prvoligašem Slogom, a proteklog vikenda je debitovao za kraljevački klub.

Pišu se najljepše stranice u istoriji barske košarke. Mornar je na korak od plej ofa u ABA ligi i plasmana u četvrtfinale, odnosno treću fazu Fibakupa. Prvu fazu u grupi "C" završio je na prvom mjestu, ispred predstavnika Finske, Portugala i Austrije, a na dobrom je putu da osvoji prvo mjesto i u drugoj fazi, u grupi "K", ispred ekipa koje dolaze iz Mađarske, Danske i Bjelorusije.

Košarkaši Obradoira savladali su aktuelnog šampiona Valensiju u 18. kolu ACB lige rezultatom 96:77, a značajnu rolu u podvigu odigrao je crnogorski reprezentativac Nemanja Radović.

Košarkaši Stršljena savladali su juče u Budvi u 10. kolu Prve B crnogorske lige ekipu domaćeg Mogrena rezultatom 60:71.

Košarkaši Crvene zvezde prvi put su pobijedili Olimpijakos u Evroligi, pošto su u beogradskoj dvorani "Aleksandar Nikolić" u 20. kolu elitnog takmičenja slavili rezultatom 89:78.

Lokomotiva Kubanj je večeras u Zagrebu razbila ekipu Cedevite sa 85:60 i zahvaljujući porazu zagrebačke ekipe, Podgoričani su se našli među 8 najboljih u drugom po jačini evropskom takmičenju.

Košarkaši Budućnost VOLI-ja savladali su u meču 4. kola Eurokupa u Italiji, ekipu Trenta, nakon dva produžetka, nerealnih situacija i neviđene drame, rezultatom 105:106!

Košarkaši Mornara savladali su večeras ekipu Solnoka u Mađarskoj u okviru 4. kola FIBA Eurokupa, rezultatom 92:89.

ERSTE liga

 12. kolo:

Primorje - Sutjeska 46:96
Jedinstvo - Ulcinj 75:88
Danilovgrad - S.centar 78:58
Ibar - Lovćen 66:70

Tabela nakon 12. kola:

1. Sutjeska 11 9 2 20
2. Ulcinj 11 9 2 20
3. Lovćen 10 9 1 19
4. Teodo 10 7 3 17
5. Ibar 11 4 7 15
6. Jedinstvo 11 3 8 14
7. Danilovgrad 10 4 6 14
8. Primorje 11 2 9 13
9. Studentski centar 11 1 10 12