Ibar na premijeri poražen od Akademika

Napisao:  Pročitano 1059 puta Utorak, 10 Oktobar 2017 17:21

Košarkaši Ibra na debiju u Balkanskoj ligi nijesi uspjeli da savladaju favorizovani bugarski Akademik Bultex. Rožajci koji još nijesu kompletirali svoje redove poraženi su sa 83:94.

Prve poene za Ibar u istorijskom meču za klub i grad Rožaje djelo su Armina Kalića koji ih je nanizao 6.

Nakon uvodnih 5 minuta rezultat na semaforu dvorane na "Bandžovom brdu" pokazivao je 7:7.

Ipak, gosti su se serijom dalekometnih  hitaca odlijepili, a prednjačio je Amerikanac Smit sa tri.

Nakon prvog perioda gosti su vodili sa 17:23 pogodivši pet trojki iz pet pokušaja.

Smit je poenima otvorio i drugu dionicu, nakon čega su se Rožajci trgli.

Izabranici Mladena Ostojića predvođeni Nedimom Felećom parcijalom 9:0 preokrenuli su rezultat (26:25).

Bugari su brzo uspostavili ravnotežu napravivši seriju 8:2 za vođstvo od plus 5 (28:33).

Nastavili su gosti da zatrpavaju koš Rožajaca, prije svega Bačev, Mihajlov i bivši centar Teoda Manuel Džonson.

Rezultat je u posljednjem minutu prvog poluvremena iznosio velikih 18 poena razlike (36:54).

Do kraja poluvremena poene su razmjenili Eldin Kalić i Manuel Džonson za konačnih (38:56).

Akademik je poenima Bačeva na polovini trećeg kvartala imao velikih plus 19 (50:69).

Međutim, Ibar se nije predavao te je preko Andrejevića, Kovačevića i Feleća serijom 8:0 smanjio na minus 11 (58:69).

Nakon tri dionice Akademik je vodio sa 59:71.

Rožajci su na tri minuta do kraja meča trojkama Feleća i Eldina Kalića priprijetili gostima prišaviši na samo minus 6 (78:84).

Sa klupe bugarskog sastava zatražen je minut odmora koji je urodio plodom, Smit trojkom i Umipig dvojkom trasirali su put Akademiku ka pobjedi (78:89).

Vremena je bilo malo, tako da su gosti sigurno priveli meč kraju.

Konačan rezultat 83:94.

Rožajci su odlično odigrali u drugom poluvremenu i pokazali da neće biti lako nijednom protivniku u Rožajama.

Kod Ibra najefikasniji su bili Nedim Feleć sa 18, Eldin Kalić sa 17, te Armin Kalić sa 12.

Bugarsku ekipu predvodio je Bačev sa 17, po 16 su upisali bivši centar Teoda Manuel Džonson, Mihajlov i Amerikanac Smit.