Nidam u polufinalu italijanskog Kupa, Ivanović eliminisan

Napisao:  Pročitano 690 puta četvrtak, 16 februar 2017 20:09

U četvrfinalu italijanskog Kupa večeras je održan međusobni obračun dva plejmejkera crnogorske reprezentacije, u kojem je deblji kraj izvukao Nikola Ivanović, čija je Orlandina eliminisana od Ređo Emilije, nakon dramatilne završnice, rezultatom 63:61.

Ivanović je večeras bio tragičar Sicilijanaca, jer je u par navrata u finišu posljednje četvrtine imao priliku da otvorenim šutevima za tri poena odvede svoj tim na sigurnu distancu, ali lopta nije htjela kroz obruč, pa je Ređo uspio da preokrene, između ostalog zahvaljujući Deriku Nidamu, koji je pogodio važnu trojku i iznudio faul u napadu u odlučujućim momentima.

Ivanović je postigao 6 poena, sve u prvom poluvremenu, šutirajući veoma loše iz igre (2/9), a tom košgeterskom učinku je dodao 4 poena i asistenciju.

Na drugoj strani Nidam je imao isti broj poena, uz skok i dvije asistencije više.