Dobar debi Latkovića, odlična partija Nidama

Napisao:  Pročitano 2204 puta nedelja, 09 oktobar 2016 14:43

Bivši košarkaš Lovćena Miloš Latković debitovao je za svoj novi klub Nasjo Basket u prvom kolu švedskog prvenstva, u trijumfu nad Malbasom, rezultatom 78:68.

Bek sa Cetinja je na svom prvom zvaničnom nstupu za Šveđane postigao 9 poena, 3 skoka i 2 asistencije (indeks 14) za 34 minuta na parketu.

U drugom kolu italijanske Serije A, Ređo Emilija je na svom igralištu savladala Sasari 86:80, uz 13 poena, 4 skoka i 3 asistencije crnogorskog reprezentativca Derika Nidama.

Počeo je i šampionat u Mađarskoj, a Solnok je u odbranu titule krenuo pobjedom protiv Panona rezultatom 86:71. Miloš Borisov je bio među najboljima u pobjedničkom sastavu sa 10 poena i 5 skokova, dok je bivši igrač Budućnosti Aleksa Popović debitovao sa 4 pogotka za 15 minuta u igri.

U trećoj francuskoj ligi sastali su se Vitre i Orši, a pobjedu je izvojevao domaći tim za koji nastupa Aleksandar Radulović, rezultatom 81:63.

Danilovgrađanin je zabilježio 9 poena i 4 skoka, dok je u poraženom taboru Žarko Rakočević upisao 10 pogodaka i 6 uhvaćenih lopti.

Vitre nakon četiri odigrana kola ima tri pobjede i poraz, dok Orši ima polovičan učinak: dva trijumfa i dva poraza.