Sjajni Savović i Sekulović, odlični Čičić i Šutulović

Napisao:  Pročitano 840 puta ponedeljak, 28 mart 2016 15:48

U ligama širom Balkana nastupalo je 14 igrača od kojih su samo Savović, Šutulović, Čičić i Sekulović bili dvocifreni.

U posljednjem kolu regularnog dijela srpske Kls lige Vršac je u gostima savladao Vojvodinu sa 72:63. Kod gostiju sjajnu partiju pružio je Miloš Savović sa 16 poena, 8 skokova i 2 asistencije, njegov saigrač Petar Despotović postigao je 5 poena uz 4 skoka, dok je Rajko Kljajević na parketu proveo samo 4 minuta i za to vrijeme upisao 2 poena i asistenciju.

Petar Ivanović je u ubjedljivom porazu od Sloge (105:62) na parketu proveo samo 5 minuta, a za to vrijeme upisao je jednu asistenciju.

Mladost iz Zemuna slavila je u gostima protiv Napretka (83:66). Vladimir Bulatović je postigao 2 poena uz 3 skoka.

U Makedoniji, Kožuv je poražen od Fenija rezultatom 72:87. Ivan Todorović je bio solidan u porazu sa 8 poena i 7 skokova.

Slovenačka liga za prvaka donosi iznenađujući poraz Olimpije od Rogaške (88:87). Nikola Pavlićević u porazu Ljubljančana upisao je 9 poena, 2 skoka i 3 asistencije.

Hopsi Polžela savladala je Lastovku 85:67. Milorad Šutulović je odigrao odlično upisavši 14 poena (5/5 za dva).

Maid Čičić je u pobjedi Grosuplja nad Hrastnikom (91:85) upisao 10 poena i 4 skoka.

Ubjedljiv poraz Maribora od Terme Olimie (71:87). Davor Barović bio je autor 6 pogodaka i 8 skokova.

U bosanskoj ligi za prvaka Igokea je lako savladala Leotar u Trebinju (74:60). Miloš Komatina je u pobjedničkom sastavu zabilježio 6 poena, 4 skoka i 3 asistencije, dok je u redovima Leotara, Bojan Pelkić imao 8 poena i 5 skokova.

Zrinjski je razbio Student 84:59 uz 5 poena i 6 skokova Vukote Pavića.

Sloboda je bila bolja od Bošnjaka 94:86. Mihailo Sekulović bio je sjajan ubacivši 21 poen uz 9 skokova.