Šampion eliminisan na startu: Gran Kanarija šokirala Dubljevića

Napisao:  Pročitano 334 puta subota, 02 jun 2018 11:49

Košarkaši Valensije u čijim redovima nastupa naš Bojan Dubljević prokockali su pobjedu u trećem meču 1/4 finala španske ACB lige. "Narandžasti" su nakon 53 minuta borbe poraženi od Gran Kanarije rezultatom 89:92.

Valensija je gubila na poluvremenu 37:38, ali je u drugom dijelu preokrenula rezultat, u jednom momentu imala i 70:60 ali domaći nijesu uspjeli da privedu meč kraju.

Pri rezultatu 81:79, gosti su faulirani na 0.1 sekundi do kraja, Gal Mekel koristi oba penala i donosi produžetak svojoj ekipi, koja je bila skocentrisanija slavivši sa 89:92.

Gran Kanarija je tako po prvi put u svojoj istoriji obezbijedila Evroligu, dok je Valensija već na startu predala krunu, ostavši bez Evrolige.

Naš reprzeentativac, Bojan Dubljević meč je završio sa 13 poena, 6 skokova i 2 asistencije, San Emeterio je bio najbolji sa 22, dok je Van Rosom ubacio 17.

U redovima Gran Kanarije briljirao je Markus Erikson sa 18 poena (šest ubačenih trojki).

Photo by: euroleague.net