Mornar bez polufinala: Barani bez šansi u Groningenu

Napisao:  Pročitano 615 puta sreda, 28 mart 2018 20:29

Košarkaši Mornara nisu uspjeli da sačuvaju prednost od šest poena iz prvog meča (73:67) i izbore plasman u polufinale FIBA Evrokupa. Barani su večeras poraženi od Donara u Gronigenu sa 101:74 (25:20, 27:14, 18:20, 31:24).

Uvodni minuti su protekli u ispitavanju snaga, da bi domaćin boljom igrom u drugom dijelu četvrtine stigao do 5 poena viška (25:20).

Gronigen je u drugom kvartalu brzom serijom od 5-0, prvi put došao do dvocifrene prednosti (30:20).

U tim trenucima četi Mihaila Pavićevića ništa nije polazilo za rukom, što je domaćin iskoristio da stečenu prednost uveća do poluvremena na plus 18 (52:34).

Nastavak utakmice ne donosi ništa bolju igru Barana, naprotiv Groningem parcijalom 9:0 odlazi na rekodnih plus 27 (61:34), i primoravaju Pavićevića na tajm-aut.

Nakon minuta predaha igrači Mornara konsulidovali su svoje redove, i zaigrali onako kako znaju serijom 17:5 prilaze na 15 poena zaostatka (66:51).

Holandska ekipa je istrpjela napade Mornara i sačuvala dvocifrenu prednost pred odlučujućih 10 minuta (70:54).

Razigrani domaćin u poslednjoj dionici je na krilima Pašalića i Karija, samo uvećavao prednost do konačnih 101:74.

Kod Mornara najviše su pokazali Derik Nidam sa 24 i Nemanja Vranješ sa 23 poena.

U pobjedničkom timu izdvojili su se Brendi Kari sa 19 poena i Drago Pašalić sa 18 poena.