Budućnost Voli završila sjajnu epizodu u Evropi

Napisao:  Pročitano 343 puta petak, 09 mart 2018 19:29

Košarkaši Budućnosti završili su takmičenje u 1/4 finalu Eurokupa drugim porazom od istanbulske Darušafake. Gosti iz Turske slavili su sa 71:78.

Početak meča protekao je u igri koš za koš, da bi gosti do prve osjetnije prednosti došli u finišu dionice kada su poveli sa 10:19.

Konačnih 12:19 u drugom periodu postavio je Nikola Ivanović.

Nerješiva enigma za "plave" bio je Skoti Vilbekin koji je serijom poena distancirao svoju ekipu na plus 12 (18:30).

Do kraja poluvremena ništa se bitnije nije promjenilo, turska ekipa sa dvocifrenom prednošću odlazi na odmor (26:39).

Razlika je ostala nepromijenjena i u trećoj četvrtini, ekipa Aleksandra Džikića nijednom nije prišla ispod 10 poena.

Turska ekipa u posljednji period ušla je sa velikih 13 poena plusa (46:59).

Poenima Vilbekina i Kida gosti otvaraju odlučujući kvartal i već tada je bilo jasno da će naša ekipa teško do preokreta (46:64).

Budućnost je u par navrata smanjivala razliku gostiju na 10 poena, ali izabranici Dejvida Blata uspjeli su da privedu meč kraju.

Darušafaka je na kraju slavila sa konačnih 71:78.

Naša ekipa nažalost nije uspjela da produži seriju protiv stvarno sjajnog rivala iz Istanbula.

Najefikasniji kod Budućnosti bio je Kajl Gibson sa 19 pogodaka, pratio ga je Nikola Ivanović sa 16, dok je Dolmen ubacio 11.

Kod Darušafake briljirao je Skoti Vilbekin sa 22 poena.