Ibar ponovo poražen od Baškimija

Napisao:  Pročitano 549 puta utorak, 13 februar 2018 20:16

Košarkaši Ibra upisali su 5. uzastopni poraz u Balkanskoj ligi. Bolji od Rožajaca u zaostalom meču 5. kola ponovo je bio Baškimi 100:84.

Kosovari su na startu poveli sa 9:2, ali su Rožajci sa brzih 6:0 prišli na 9:8.

Domaći stižu ponovo do malo opipljivije zalihe 20:13, ali Ibar smanjuje do kraja prvog perioda na 22:19.

Na krilima Simonsa i Feleća Ibar parcijalom 10:2 stiže do plus 5 (24:29).

Baškimi se konsolidovao u nastavku četvrtine i na odmor je pošao sa plus 3 (43:40).

U drugom poluvremenu razigrali su se Zolo i Zenelaj pa su domaći za čas došli na 51:42.

Baškimi je pojačao tempo, Ibar se nije snalazio u napadu, pa je razlika u finišu dionice iznosila plus 15 (64:49).

Ibar se nije predavao pa je pred posljednji period zaostatak smanjio na minus 9 (68:59).

Ipak, Rožajci više nijesu imali snage, što domaći koriste da uvećaju razliku na konačnih 100:84.

Najefikasniji u redovima Ibra  bio je Amerikanac Simons sa 27 poena, pratio ga je kapiten Nedim Feleć sa 24 pogotka, dok je Drašković uz 16 poena imao i 11 skokova.

Kod Baškimija briljirali su Zolo sa 31 poenom i Morina sa 20 poena.