Mornar u finišu produžetka poklekao u Danskoj

Napisao:  Pročitano 639 puta sreda, 10 januar 2018 20:42

Košarkaši Mornara poraženi su u drugom kolu druge faze takmičenja u FIBA Eurokupu u Danskoj od ekipe Bakena, rezultatom 93:92.

Imali su Barani u prvom poluvremenu i 12 poena viška (36:48), ali su u finišu druge dionice pretrpjeli seriju 10:0, pa su na odmorp ošli sa samo dva poena prednosti - 46:48.

U trećem kvartalu ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a domaćin je pred zaključnu dionicu stekao pola koša prednosti - 65:64.

Slična priča ispričana je u posljednjoj dionici u kojoj su Danci uglavnom diktirali tempo, ali su gosti iz Crne Gore održavali priključak, pa se ušlo u dramatičnu završnicu.

Domaćin je u posljednjem minutu poveo 82:80, ali je Pavić 10 sekundi prije kraja poravnao rezultat na 82:82, uvevši meč u dodatnih pet minuta.

Baken je u produžetku poveo 87:82, Mornar preokrenuo na 89:90, a potom i bacanjima Reli Rosa 91:92, samo 11 sekundi prije isteka vremena, ali je, na žalost Pavićevićeve čete Akon Pursel preduhitrio sirenu i svom timu donio drugi trijumf, nanijevši Baranima prvi poraz.

Najefikasniji u redovima Mornara bio je Nidam sa 21 poenom, 20 ih je dodao Reli Ros, 19 Vranješ, 15 Pavić sa 12 Luković.

U pobjedničkom timu sa 25 poena istakao se Akon Pursel sa 25 koševa.