Dragović MVP 15. kola ACB lige, Sekulić 18+7

Napisao:  Pročitano 354 puta ponedeljak, 08 januar 2018 11:06

Podgoričanin Nikola Dragović najkorisniji je košarkaš 15. kola španske ACB lige, a sjajnu partiju u pobjedi najprijatnijeg iznenađenja šampionata, ekipi Fuenlabrade, pružio je kapiten crnogorske reprezentacije Blagota Sekulić.

Diplomac američkog koledža UCLA i bivši član mlađih reprezentativnih selekcija Srbije, momak ponikao u podgoričkim klubovima Morača i Budućnost, Nikola Dragović, blistao je u trijumfu Saragose nad Estudijantesom, rezultatom 102:97 nakon produžetka.

Dragović je na terenu proveo gotovo svih 45 minuta (tačnije 44:35), a za to vrijeme je upisao 18 poena, 16 skokova i 5 asistencija, za indeks 33, što je najbolje individualno ostvarenje protekle runde jedne od najjačih evropskih liga.

Fuenlabrada je na svom terenu savladala Mursiju 88:86 i sa skorom od 11 pobjeda i 4 poraza pravi društvo Barseloni na drugom mjestu na tabeli! U pobjedničkom timu najbolji je bio Sekulić, autor 18 poena i 7 skokova (indeks 22).

U derbiju kola Baskonija je porazila Valensiju 78:74, za koju je Bojan Dubljević zabilježio 5 pogodaka i 6 uhvaćenih lopti, a poražen je i Betis, kojeg je u Sevilji savladala Barselona 82:89, uz po poen i skok, ali i dvije asistencije Golubovića.

Real Madrid je lako pobijedio Huventud 66:84, a u pobjedničkom timu je 12 minuta igrao Dino Radončić, koji je ubacio 2 poena i uhvatio 5 lopti.

Nemanje Radovića nije bilo u timu Obradoira, koji je izgubio od Unikahe 96:76.