Budućnost blistala, pa stala: Lokomotiva se provukla u Podgorici

Napisao:  Pročitano 565 puta sreda, 03 januar 2018 20:44

Košarkaši Budućnost VOLI-ja poraženi su u prvom meču TOP 16 faze Eurokupa od jednog od favorita za osvajanje ovog evropskog takmičenja, rezultatom 62:68.

''Plavi'' su fenomenalno počeli meč i poveli 11:4 protiv favorizovanog rivala, ali su gosti iz Rusije odgovorili serijom 10:0 i prešli u vođstvo (11:14), da bi domaći do kraja uvodnog kvartaal uspjeli da poravnaju rezultat (16:16).

U drugoj dionici Džikićevi puleni su sjajnom odbranom zadavali velike glavobolje izvanrednim strijelcima Lokomotive, dok su na drugoj strani organizovanim napadima pravili razliku, koja je u finišu prvog poluvremena, nakon minijature Gordića, dotakla 14 poena (37:23), a na odmor se pošlo sa plus 13 za Podgoričane (37:24).

U trećem kvartalu domaći su održavali sigurnu distancu do 35. minuta, kada se raspucao Brokhof, koji je vezao tri trojke, i, uz saradnju Kvostova, primakao Ruse na samo 4 poena (43:39).

Gordić je sa linije penala uspio da prekine nalet gostiju (45:39), ali je napad crnogorskog tima djelovao neubjedljivo, dok su gosti stekli veliko samopouzdanje, pa su uspjeli da kompletiraju preokret i u 30. minutu povedu sa 4 poena razlike (46:50).

Lokomotiva je u uvodnim minutima zaključne četvrtine stigla i do plus 8 (48:56), ali su Ivanović i Gibson poenima sa poludistance približili domaćina, prinudivši svog bivšeg igrača Sašu Obradovića, danas trenera ruskog tima, da reaguje tajm-autom (52:56).

Gosti su uspjeli da vrate 8 poena prednosti (52:60), ali su ''plavi'' tada odlučili da stegnu redove u odbrani i ''na mišiće'', uz veliki broj promašenih slobodnih bacanja, priđu na -2 (59:61), 2 minuta prije kraja.

Ipak, Lokomotiva je trojkom Kulagina 80 sekundi prije posljednje sirene vratila dva posjeda prednosti (59:64), a u narednom ataku Budućnosti Ivanović je promašio zicer, a Kolins to kaznio sa dva poena i pitanje pobjednika je bilo riješeno (59:66).

Tračak nade domaćinu dao je Lendri postigavši pogodak iza linije 6,75m, 37 sekundi prije kraja (62:66), ali se Regland u samoj završnici sjajno snašao nakon solo prodora i definitivno otklonio dileme u vezi pobjednika meča, ujedno postavivši konačan rezultat - 62:68.

Najefikasniji u timu pobjednika bili su Ivanović i Nikolić sa po 12 poena, a po 10 su ih dodali Gordić i Lendri sa po 10 koševa, dok je 11 poena, uz 4 skoka, imao Ilić.

U pobjedničkom timu izdvojio se Brokhof sa 15 poena, Regland ga je pratio sa 11, a Beb sa 10.