Mornar nakon preokreta do pobjede protiv Solnoka

Napisao:  Pročitano 636 puta sreda, 20 decembar 2017 20:33

Košarkaši Mornara u 1. kolu Druge faze Fiba Eurokupa savladali su na svom terenu ekipu mađarskog Solnoka rezultatom 73:68.

Solnok je u prvom dijelu uvodne dionice vodio sa 8:13, ali je Mornar u finišu zaključio period sa vođstvom od 19:17.

Gosti su preokrenuli rezultat u drugom periodu, a u finišu istog su došli do najveće prednosti na meču (32:40).

Mornar je stao u napadu postigavši samo 13 poena naspram 23 gostiju.

Mađarska ekipa je serijom 11:2 odmah povisila na velikih 34:51.

Barani uzvraćaju veoma brzo gostujućoj ekipi, te tako Nidam i saigrači pred odlučujućih 10 minuta smanjuju na minus 5 (54:59).

Izabranici Mihaila Pavićevića anulirali su zalihu Solnoka serijom poena Nemanje Vranješa preokrenuvši na 63:62 u 35. minutu.

Mornar sjajnom odbranom nije dozvoljavao Mađarima da pronađu put do koša , a novom serijom poena odmakli su se na pristojnih 71:63.

Barani u posljednja dva minuta nijesu dozvolili gostima da ih ugroze, te su tako zasluženo stigli do prve pobjedu u drugoj rundi Fiba Eurokupa.

Konačan rezultat 73:68

Mornar je predvodio odlični Nemanja Vranješ sa 24 poena, njega je pratio Derek Nidam sa 15.

Kod Solnoka, Hrvat, Lukša Andrić bio je najbolji sa 22 poena, 16 je ubacio Milošević, dok je 15 dodao Vojvoda.

Photo by: fiba.basketball.com