Istorijska pobjeda za Ibar: Rožajci sa "stotkom" ispratili Tiranu

Napisao:  Pročitano 2525 puta utorak, 12 decembar 2017 18:09

Košarkaši Ibra ostvarili su istorijsku pobjedu u 7. kolu Balkanske lige, prekinuvši tako niz od četiri poraza u ovom takmičenju. Izabranici Muharema Vugdalića su slavili protiv Tirane sa 107:102, prokockavši umalo plus 29 koje su imali sredinom treće dionice.

Ibar je u veoma efikasnoj prvoj dionici konstantno imao prednost.

Rožajci su u finišu dionice došli i do dvocifrenih 35:24 trojkom Nedima Feleća.

Na kraju perioda Ibar je vodio sa 35:26.

Totalna rapsodija Rožajaca u drugom periodu, vođeni, Felećom, Simonsom, uz pomoć Jeknića, Simića i Perovića, Ibar stiže u 14. minutu do velikih 51:31.

Tirana uspijeva da nakratko smanji na 53:40, ali to je bilo kratkog daha.

Previše raspoloženih igrača u redovima Ibra omogućilo je Rožajcima da lako stignu do ponovnih 20 poena plusa (67:47).

Silovito je krenuo Ibar i u trećem kvartalu, naši momci brzo dolazi do ogromnih 79:53.

Međutim, Tirana uzvraća serijom 18:6 i smanjuje na "samo" minus 14 pred posljednjih 10 minuta (85:71).

Gosti su bili u dobrom ritmu i nakon vođstva Ibra od 90:75, prave novu seriju i prilaze Rožajcima na samo 6 poena minusa polaganjem Hisengolija (90:84).

Odreagovala je Vugdalićeva četa vrativši dvoznamenkastu prednosti preko Draškovića i Perovića (97:87).

Tirana odmah odgovara i prepolovljava prednost Ibra na 3 minuta do kraja (99:94).

Rožajci u finišu meča nijesu dozvolili preokret, iako je Tirana prišla i na 103:100, ali je  Filip Simić polaganjem na 25 sekundi do kraja otklonio sve dileme oko pobjednika.

Bila je to istorijska pobjeda u Balkanskoj ligi za košarkaše Ibra i grad Rožaje.

Konačan rezultat 107:102.

Najefikasniji u redovima Ibra bio je fantastični Simons autor 25 pogodaka, pratili su ga sjajni Feleć i Simić sa po 20 poena, podršku su imali i u Peroviću koji je ubacio 18, te Draškoviću sa 17.

Kod Tirane, Gerti Šima je bio najbolji sa 32 poena, pratio ga je Endrit Hisengoli sa 30 poena i 14 skokova, 22 je dodao Abdul-Basit.