Budućnost na korak od druge faze: "Plavi" srušili Hapoel u posljednjoj dionici

Napisao:  Pročitano 704 puta sreda, 06 decembar 2017 19:24

Košarkaši Budućnosti VOLI zabilježili su veliku pobjedu u 7. kolu Eurokupa savladavši izraelski Hapoel sa 92:75

Ekipe su se smjenjivale u vođstvu sve do pred kraj uvodnog kvartala (13:10), kada gosti preko raspoloženog Omića i trojkom Perperoglua dolaze do 13:19.

Budućnost je uspjela preko Gibsona i Popovića da smanji na 17:19.

Druga dionica otvorena je identično kao i prva, a Budućnost je prvi put u njoj povela u 16. minutu poenima Filipa Barovića (33:31).

Izabranici Aleksandra Džikića su do poluvremena zadržali vođstvo (43:40).

U nastavku ista priča, Hapoel je uspio da se malo odlijepi i povede sa 49:54.

Međutim, sjajni Gibson koji je dominirao u trećoj dionici uz pomoć Ivanovića i Popovića odveo je "plave" do 62:60 pred 10 minuta odluke.

Furiozan početak četvrtog perioda Podgoričanima donosi dvocifrenio vođstvo, nakon parcijale od 13:0 (75:60).

Budućnost je mirno održavala visoku zalihu, slavivši na kraju sa 92:75.

Podgoričani su tako prekinuli niz od tri poraza u Eurokupu i ovom pobjedom su na korak od plasmana u narednu fazu.

U ovom kolu poraze su zabilježili i Ređo Emilija (poražena od Galatasaraja), i Lietkabelis (poražen od Bajerna), pa je naša ekipa drugoplasirana na tabeli!

Najefikasniji u Budućnosti bio je večeras odlični Petar Popović koji je ubacio 20 poena, njega su pratili Kajl Gibson i Nikola Ivanović koji su dodali po 15, dok je 12 uknjižio Nemanja Gordić.

Kod Hapoela najbolji je bio Dajson strijelac 19 pogodaka, dvocifreni su još bili Kinsi sa 11, te Kalin i Dej sa po 10.