Mornar poražen od Porta

Napisao:  Pročitano 620 puta sreda, 08 novembar 2017 22:24

Košarkaši Mornara u 4. kolu Fiba Eurokupa poraženi su u Lisabonu od ekipe Porta sa 68:55. Sastav iz Portugala sada je izjednačen sa Baranima na tabeli sa po dvije ostvarene pobjede.

Barani su katastrofalno otvorili prvi period postigavši u njemu samo 7 poena naspram 16 domaćina iz Portugala.

Ekipa Mornara je u prvoj dionic iz igre šutirala 1/15 (0/9 za dva, te 1/6 za tri).

Porto je održavao razliku sve do 16. minuta kada je posljednji put vodio sa 9 poena viška.

Tada Barani podižu malo igru, te pred veliki odmor smanjuju na pristojnih minus 3 (28:25).

Portugalci preko Monteira i Henlija stiču 8 poena prednosti u 24. minutu (35:27).

Ubrzo zatim ekipa Porta dolazi do dvocifrene prednosti od 45:31.

Mornar je u pravom trenutku odgovorio Portugalcima serijom 8:0 za kraj treće dionice (45:39).

Domaćin nije dozvolio Mornaru da im se još približi, a uspio je i ponovo da ode na dvoznamenkastu prednost (57:47).

Do kraja meča izabranici Mihaila Pavićevića nijesu uspjeli da urade ništa konkretnije pa su Barani zabilježili drugi uzastopni poraz.

Mornar nije uspio da iskoristi poraz Kataje na svom terenu od Kapfenberga, pa sada dijeli drugo mjesto sa ekipom Porta na tabeli.

Konačan rezultat 68:55.

Najefikasniji u barskom sastavu bio je Uroš Luković sa 17 poena, a dvocifren je još samo bio Mićović sa 10.

Kod Porta, Borovnjak je ubacio 13, njega je pratio Šihej sa 11, dok je Henli dodao 10 pogodaka.

Photo by: fiba.basketball