Ubjedljiv poraz Ibra od Blokotehne

Napisao:  Pročitano 603 puta sreda, 08 novembar 2017 18:02

Košarkaši Ibra i dalje ne znaju za pobjedu u Balkanskoj ligi. Rožajci su na svom četvrtom nastupu u regionalnom takmičenju večeras u sali na Bandžovom brdu poraženi od makedonske Blokotehne rezultatom 74:98.

Već nakon prvih 20 minuta bilo je da se ekipi Demira Kalića, vršioca dužnosti prvog trenera u iščekivanju dolaska Muharema Vugdalića, ne piše dobro: gosti iz Đevđelije su do odmora napravili veliku razliku od 16 poena (32:48).

Makedonci su u nastavku imali i 25 poena viška (42:67), da bi domaćin do kraja dionice uspio da smanji zaostatak na 18 poena (51:69).

Blokotehna je u posljednjoj dionici stigla i do plus 30 (56:86), a Ibar je do kraja meča donekle ublažio poraz (74:98).

Najefikasniji u timu iz Crne Gore bio je Jeknić sa 19 poena, a pratili su ga Armin Kalić sa 16 i Feleć sa 12.

U pobjedničkom sastavu briljirao je Kazarnovski sa 24 poena, a njemu uz rame bio je Bendžamin sa 21.

Ibar se u narednom meču, u okviru 3. kola ERSTE lige, sastaje sa ekipom Lovćena, protiv koje će pokušati da prekine negativan niz od 6 poraza (4 u Balkanskoj, 2 u domaćoj ligi), koji traje od početka sezone.