Juniori Budućnosti poraženi i od Sparsa

Napisao:  Pročitano 1412 puta subota, 27 februar 2016 17:28

Juniori Budućnosti porazom su završili takmičenje u grupi A kvalifikacionog turnira ''Adidas Next Generation'' Evrolige, koji se održava u Beogradu. Bolji od ''plavih'' večeras je bio sarajevski Spars rezultatom 80:96.

Budućnost je konstantno vodila tokom prve četvrtine, u dva navrata 5 poena razlike (5:0 i 23:18), ali je Spars do početka drugog kvartala smanjio zaostatak na samo poen.

U uvodnim minutima druge dionice ekipa iz Sarajeva je prešla u vođstvo, koje je čuvala do kraja meča: semafor u sali u Železniku je nakon prvih 20 minuta pokazivao 44:52 u njihovu korist, da bi krajem trećeg perioda igre razlika prvi put postala dvicifrena (65:76).

U posljednjoj četvrtini Spars je uvećavao zalihu, koja je u jednom momentu iznosila 17 poena (74:91), a na kraju je trijumfovao sa ubjedljivih 80:96.

Najbolji u timu pobjednika bili su Gegić i Čampara sa po 26 poena, a 20 ih je dodao Stepanović.

U crnogorskom sastavu, koji je nastupio bez Ognjena Čarapića, izdvojili su se sjajni Popović sa 36 poena i 15 skokova i Vujović sa 13 poena.

Budućnost je takmičenje u grupi A završila sa sva tri poraza u konkurenciji Crvene zvezde, Albe i Sparsa.