Budućnost upisala peti poraz: "Plavi" nijesu uspjeli da sruše Pao

Napisao:  Pročitano 360 puta petak, 02 novembar 2018 19:45

Košarkaši Budućnosti Voli upisali su peti poraz u isto toliko mečeva u Evroligi. Izabranici Aleksandra Džikića poraženi su od Panatinaikosa 67:72, iako su bili ravnopravan rival grčkoj ekipi svih 40 minuta ali je iskustvo i klasa Pao-a odlučila pobjednika.

Budućnost je u prvom periodu bila ravnopravan rival grčkom velikanu, iako su u njemu gosti stekli tri poena viška (15:18).

Grčka ekipa je trojkama Dešon Tomasa stigla do rekordnih plus 9, ali su "plavi" sjajnom odbranom i energijom mladog Ilića uz rasploženog Omića izjednačili rezultat.

Napad Panatanaikosa je potpuno zaustavljen, a najbolji u redovima Budućnosti bio je Alen Omić sa deset pogodaka.

Grci su na startu trećeg perioda vezali 4 poena, ali je Budućnost odgovorila parcijalom 7:0 za plus 3 (38:35).

U nastavku četvrtine vodila se velika borba, a Pao je preokrenuo i poveo 47:50 pred posljednjih 10 minuta.

Panatinaikos je odlično ušao u završni dio meča, Grci, vođeni Dešonom Tomasom pred posljednja četiri minuta imali su ogromnih 55:68.

Izabranici Aleksandra Džikića nijesu se predavali i smanjili su rezultat na 62:68, da bi potom Papas pogodio tri od četiri bacanja za 62:71.

Nikola Ivanović je sa pet brzih poena vratio nadu Podgoričanima, ali Omić i Ilić nijesu uspjeli da pogode, tako da je Papas sa jednim pogođenim bacanjem donio pobjedu svom timu.

Konačan rezultat 67:72.

Najefikasniji kod Budućnosti bio je Alen Omić sa 16 pogodaka, pratio ga je Nikola Ivanović sa 12.

Kod gostiju Tomas je ubacio 14, Papapetru 13 i Kalates 10 poena.