Sjajni Barani "provozali" Fiat u Torinu

Napisao:  Pročitano 1495 puta sreda, 10 oktobar 2018 21:57

Košarkaši Mornara napravili su veliki senzaciju u okviru 2. kola Eurokupa. Barani su u Torinu sjajnom partijom srušili domaći Fiat Torino rezultatom 84:80.

Nakon izjednačene prve dionice (23:23), Barani su u drugoj igrali nestvarnu košarku, ekipi Torina "pucalo" je sa svih strana.

Izabranici Ljubomira Vujačića (večeras vodio Mornar) ubacili su čak 32 poena u ovoj dionici naspram 17 italijanske ekipe.

Reakcija Torina u trećem periodu bila je fenomenalna, domaći su drastično istopili prednost Mornara dobivši četvrtinu sa 22:9.

Barani su u posljednjih 10 minuta ušli sa dva poena plusa (62:64), ali već nakon par minuta Torino je preokrenuo i uskoro došao do tada velikih 72:66.

Mornar se nije predavao i preko Rebića, Mićovića i Vranješa stiže do preokreta i minimalnog vođstva (74:75).

Od tog trenutka igralo se koš za koš, sve do serije poena Amerikanca Kotona koji odvodi Torino na 80:77 na nešto manje od dva minuta do kraja.

Luković je u narednom napadu pogodio jedno slobodno bacanje, Tejlor potom izgubio loptu, a Vranješ pogodio najbitniju trojku u meču za novu prednost Barana (80:81).

Italijanska ekipa nije uspjela da pronađe rešenje u napadu, ali zato na drugoj strani jeste Rebić, koji je trojkom utišao publiku u Torinu za veliku pobjedu Barana (80:84).

Najefikasniji kod Barana bio je Uroš Luković sa 19 poena, dvocifreni su još bili Mićović sa 13, Vranješ sa 12, Voler sa 11 i Kejnig sa 10 pogodaka.

U redovima Torina 23 poena ubacio je Tejlor, 14 je upisao Vilson.