Savić: Odlična utakmica, pobjeda kolektiva

Napisao:  Pročitano 574 puta četvrtak, 12 oktobar 2017 10:43

Košarkaši Teoda savladali su na debiju u ABA 2 ligi pred svojim navijačima u tivatskoj ''Župi'' ekipu Rogaške rezultatom 78:69.

Trideset minuta gledali smo egal utakmicu, ali su na startu posljednjeg kvartala Tivćani ušaltali u šestu brzinu i ''oduvali'' Slovence sa parketa, za prvijenac odmah na startu novoformiranog regionalnog takmičenja.

"Kratko smo radili, kasno počeli sa pripremama, ali smo večeras zaista odigrali odlično i želim prije svega da se zbog toga zahvalim igračima. Nikoga ne bih posebno izdvajao i ova pobjeda nam mnogo znači pred naredne duele'' - kazao je trener ''žutih'' Zoran Glomazić.

Pridošlica iz Bugarske Milovan Savić briljirao je na prvom zvaničnom nastupu za klub sa crnogorskog Primorja. Beranac je sa 17 poena i 13 skokova sakupio 34 indeksna poena, a zahvaljujući tom učinku zaslužio je epitet MVP-ja susreta.

"Zaista mislim da smo odigrali odličnu utakmicu, posebno u drugom poluvremenu. Ovo je prije svega pobjeda kolektiva, jer mi smo takva ekipa u kojoj na svakom meču može da iskoči neki drugi igrač. Sada nam slijedi utakmica sa Dinamikom u Beogradu i vjerujem da će stručni štab dobro analizirati rivala kao što je to bio slučaj i sa Rogaškom'' - konstatovao je Savić.