Premijera iz snova: Tivćani u ''Župi'' srušili Rogašku!

Napisao:  Pročitano 2027 puta Sreda, 11 Oktobar 2017 19:22

U svom prvom, istorijskom nastupu u ABA 2 ligi, košarkaši Teoda savladali su u svojoj ''Župi'' slovenačku Rogašku, rezultatom 78:69.

Tivćani su prvu četvrtinu riješili u svoju korist 16:13, predvođeni Milošem Popovićem, koji je u uvodnih 10 minuta ubacio 8 koševa.

Na startu drugog kvartala Teodo je stigao do +7 (20:13), ali su Slovenci preuzeli konce u svoje ruke i preokrenuli (26:27), a višak od pola koša uspjeli su da sačuvaju do odmora (39:40).

Domaćin je u nastavku susreta poveo 50:45, ali ih je pad u igri koštao serije 0:8 i nove prednosti Rogaške 50:53.

Ipak, crnogorski predstavnik je uzvratio istom mjerom, preko Đurišića i Vučurovića (trojke) i Savića (bacanja) i pred posljednju četvrtinu stekao 4 poena prednosti (58:54).

Rapsodija u ''žutom'' je tek trebalo da uslijedi: Glomazićevi momci su u zaključnu dionicu ''uletjeli'' parcijalom 13:2, praktično riješivši pitanje pobjednika (71:56)!

Do kraja meč Teodo je lako čuvao veliku zalihu, pobijedivši na premijeri rezultatom 78:69.

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su centri Popović (8 skokova) i Savić (13 skokova, 5 asistencija, indeks 34) sa po 17 poena, a pratili su ih Sekulović i Đurišić sa po 12.

U poraženoj ekipi istakao se Batur sa 15 koševa.