Ubjedljiv poraz Sutjeske u Sloveniji

Napisao:  Pročitano 438 puta sreda, 07 novembar 2018 20:26

Košarkaši Sutjeske prekinuli su niz od tri uzastopne pobjede neuspjehom u 7. kolu ABA 2 ligi na gostovanju slovenačkoj Rogaškoj, rezultom 95:81.

Nikšićani su prvu dionicu riješili u svoju korist (17:19), ali je u drugoj došlo do velikog pada u njihovoj igri, što je razigrani domaćin kaznio, napravivši do odmora dvocifrenu razliku (42:32).

Reakcija crnogorskog tima nije stigla u trećoj četvrtini, naprotiv: Slovenci su u nastavku igre ubacili čak 31 poen do 30 minuta, uvećavši svoju zalihu za 5 poena (73:58).

U posljednjem kvartalu gosti iz Cren Gore us prišli na -10 (80:70), ali je to bilo sve što su uspjeli da urade, pa su domaći u laganom ritmu priveli meč kraju.

Najbolji među Nikšićanima sa 24 poena bio je Spasojević, a pratio ga je Pavlićević sa 19.

U redovima Rogaške izdvojo se Dejvis sa 21 košem.