Budućnost dominirala, pa se kockala, a onda serijom 11:0 srušila Olimpiju

Napisao:  Pročitano 327 puta ponedeljak, 05 novembar 2018 22:40

Košarkaši Budućnost VOLI-ja savladali su u meču 6. kola ABA lige ekipu ljubljanske Olimpije u Podgorici, rezultatom 85:69, pa sada imaju skor od 4 pobjede i dva poraza u regionalnom takmičenju.

''Plavi'' su odigrali možda i najbolje poluvrijeme u sezonu: u prvoj dionici su sigurnom igrom u napadu i odličnom u odbrani napravili parcijal 22:10, a do odmora su uvećali višak na čak 22 poena (45:23).

Međutim kako to obično biva ove sezone, Budućnost je makar  u jednoj četvrtini morala da padne, a to se dsanas desilo u trećoj: gosti su postigli čak 30 poena, naspram 9 domaćina, smanjivši zaostatak na 11 poena (64:53).

I u posljednjem kvartlau SLovenci su nastavili da tope prednost domaćina, prišavši u jednom trenutku na samo posjed zaostatka (70:67).

Tada je stigla reakcija Podgoričana, koji su serijom 11:0 (dvije trojke Džeksona, jedna Šehovića i poeni Gordića) riješila pitanje pobjednika.

Najefikasniji u timu domaćina sa po 11 poena bili su Džekson i Omić (9 skokova), a po 10 su ih dodali Gordić (7 asistencija), Barović i Erl Klark.

U Olimpiji se istakao Bubnić sa 13, a pratio ga je Šamanić sa 12 koševa.

Treba istaći i odličan odziv publike u ''Morači'' - Budućnost je večeras došlo da podrži preko 2600 ljudi.