Očajan start skupo koštao Mornar, Cibona slavila u Zagrebu

Napisao:  Pročitano 204 puta nedelja, 04 novembar 2018 18:25

Košarkaši Mornara iz Bara večeras su poraženi u Zagrebu u meču 6. kola ABA lige od domaće Cibone, rezultatom 84:73.

Crnogorski šampion je očajno počeo meč: domaćin je krenuo serijom 19:0, a gosti su preko Radoja Vujoševića prvi koš postigli u 6. minutu!

Minut kasnije domaćin je imao maksimalnih plus 22 (26:4), a gosti su do kraja uvodne dionice uspjeli da koliko-toliko konsoliduju redove i postignu dvocifren broj koševa (28:10).

U drugoj dionici Mornar je konačno počeo da liči na sebe - čvršća odbrana i agresivnija igra u napadu zadali su probleme domaćinu, pa su gosti do odmora prišli na svega dsva posjeda minusa (42:36).

Treći kvartal ponovo je pripao hrvatskom timu, koji je brzo vratio dvocifrenu zalihu, a potom je održavao i košem u samom finišu svog bivšeg člana Reli Rosa povećao na 14 poena (63:49).

Barani su u posljednjem periodu ponovo krenuli u saniranje jaza, a nakon nepunih 5 minuta su prišli na minus 5 (66:61), koševima Vranješa i Mićovića.

Ipak, Cibona je uzvratila parcijalom 9:2 (75:63) i gosti do kraja više nisu uspjeli da zaprijete...

Najbolji u četvrtom ovosezonskom porazu Barana u regionalnom takmičenju bio je Drenovac sa 23 poena, a pratili su ga Rebić sa 13 i Vranješ sa 10.

U timu pobjednika istakli su se Makrota i Reli Ros sa po 17 koševa.