Budućnost na krilima Koti Klarka i Gordića slavila protiv Igokee

Napisao:  Pročitano 536 puta nedelja, 14 oktobar 2018 19:17

Košarkaši Budućnosti savladali su Igokeu u gostima u okviru 3. kola ABA lige rezultatom 78:85. Bio je to prvi meč u gostima Podgoričana u novoj sezoni regionalnog takmičenja.

Podgoričani su na krilima Koti Klarka i Nemanje Gordića poveli sa 9:15, ali su domaći košarkaši napravili preokret preko Zubčića i Lešića (22:20).

Naši momci su parcijalom 6:0 preuzeli vođstvo na startu druge četvrtine koje nijesu ispuštali do kraja meča.

Izabranici Aleksandra Džikića vodili su i 30:41, ali je Igokea pred veliki odmor smanjila na 35:41.

Budućnost je pojačala ritam u nastavku, Koti Klark je ubacio četiri trojke, a po jednu su pogodili Gordić i Kraft pa su "plavi" očekivano imali visokih 56:67.

Kada su trojke na startu posljednje dionice pogodili Džekson i Nikolić činilo se da će Budućnost lako privesti meč kraju.

Međutim, nerealni Zubčić je povukao svoju ekipu i parcijalom 16:2, domaća ekipa bila je na samo minus 2 na pet minuta do kraja (73:75).

"Plavi" su se trgli i serijom poena sa linije slobodnih bacanja uvećavaju vođstvo na 76:83 koje ih je odvelo do prve pobjede u gostima.

Konačan rezultat 78:85.

Najefikasniji kod Budućnosti bio je Koti Klark sa 19 poena, pratio ga je Nemanja Gordić sa 17, dok je Erl Klark upisao 10 poena.

Kod Igokee briljirao je Tomislav Zubčić sa čak 32 poena.