Sutjeska nakon produžetka pobijedila Zrinjski, Knežević junak

Napisao:  Pročitano 1414 puta sreda, 10 oktobar 2018 19:19

Košarkaši nikšićke Sutjeske upisali su u trećem kolu ABA 2 lige prvu pobjedu u gostima, savladavši u Mostaru domaći Zrinjskinakon produžetka i velike drame, rezultatom 78:82.

Crnogorski predstavnik je u prvoj dionici stekao poen prednosti (20:21), da bi u drugoj dodao gas i na odmor pošao sa dva pun posjeda viška (37:43).

U trećem kvartalu vidjeli smo tvrdu košarku, sa malim brojem poena, a taj ritam je više odgovarao Glomazićevim izabranicima, koji su do 30. minuta zalihu uvećali za još tri poena (49:58).

Sutjeska je odmah na startu posljednje dionice stigla do dvocifrenog vođstva košem Kneževića (49:60), ali je od tog trenutka došlo do velikog pada u njenoj igri, što je domaćin iskoristio da napravi seriju od 11:0 i u 35. minutu izjednače rezultat na 60:60.

Višeminutni košgeterski post Nikšićana prekinuo je Marko Ćalić, koji je trojkom donio novu prednost svom timu (60:63), ali je domaćin sa pet vezanih poena Todorovića uspio da kompletira veliki preokret (65:63).

Novo poravnanje rezultata uslijedilo je nakon polaganja Pavlićevića (65:65), kojim je plej Sutjeske najavio dramatičan finiš.

Junak Mostaraca Todorović je na ulasku u posljednji minut nastavio ličnu seriju, vezavši četiri poena za velikih 69:65.

Glomazić je reagovao tajm-autom, nakon kojeg je izgrađena pozicija za Hadžibegovića, koji je 30 sekundi prije kraja pogodio trojku - 69:68.

Pet sekundi prije posljednje sirene novajlija u redovima Zrinjskog, crnogorski košarkaš Boris Bakić, postigao je, činilo se, koš za pobjedu domaćina- 71:68.

Sa tim se nije pomirio Draško Knežević, koji je izborio faul, prvo bacanje pogodio, drugo namjerno promašio, potom uhvatio odbitak od obruča i sa zvukom sirene postigao koš za produžetak 71:71!

Uzbuđenja nije falilo ni u dodatnih pet minuta, tokom kojih su se ekipe smjenjivale u vođstvu, a ključni momenat desio se kada je 38 sekundi prije kraja odlučujući koš postigao, ko drugi do Draško Knežević, za 78:80.

U narednom ataku domaćina Todorović je promašio bacanje nakon tehničkoj klupi Sutjeske, Zrinjski nije iskoristio napad, a potom je Lalović riješio pitanje pobjednika 16 sekundi prije posljednje sirene (78:82).

Ramljak je promašio brzu trojku za domaćina, na drugoj strani je oba puta sa linije bacanja bio neprecizan Pavlićević, a Ramljak je promašio još jednu ''tricu'' i rezultat 78:82 je postao konačan.

Najefikasniji u timu Sutjeske sa 20 poena, 6 skokova i 3 asistencije, ali i skromnim procentom šuta za tri poena (2/11) i 7 izgubljenih lopti bio je Pavlićević. Pratio ga je Lalović sa 16, junak Knežević sa 15 i 6 uspješnih proigravanja, Hažibegović sa 13 i Ćalić sa 6 i čak 17 skokova!

Najbolji akter Sutjeske protiv Lovćena Spasojević, na terenu je proveo svega 6 minuta, pa ćemo uskoro doći do infomacija da li je zadobio povredu, što bi bio novi hendikep za Nikšićane nakon frakture metatarzalne kosti Senegalca Sidi Đitea.

U domaćem sastavu izdvojio se Ramljak sa 17, po 16 su ih dodali Smajlagić i Todorović, 9 crnogorski internacionalac Ljujić, a 4 Bakić.