Budućnost daleko od prave forme, Zvezda ubjedljiva u ''Morači''

Napisao:  Pročitano 692 puta nedelja, 07 oktobar 2018 19:25

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u derbiju drugog kola ABA lige, u punoj podgoričkoj ''Morači'', ekipu Budućnost VOLI-ja, sa ubjedljivih 71:87.

U prvim minutima susreta timovi su odmjeravali snage, da bi se ''crveno-bijeli'' u drugoj polovine uvodne dionice trojkama Perperoglua i dvije Berona, odlijepili na dvocifrenu prednost (9:19).

Džikić je reagovao tajm-autom, nakon kojeg je Reglend faul-košem uvećao prednost svog tima (9:22).

Nalet Zvezde prekinuli su Ivanović i Džekson, postavivši konačan rezultat prve dionice (13:22).

Na početku druge seriju Budućnosti od 7:0 kompletirao je sa tri oecizno izvedena slobodna bacanja, ubrzo je trojku pogodio Šehović, ali domaćin nije pronalazio ''oštricu'' u napadu, kao što je Zvezda pronašla u Perperoglou, koji je ubrzo vratila dvocifrenu prednost, da bi u 16. minutu njihov višak nakon lakih poena Berona dostigao maksimalnih +15 (24:39).

Zvezda je imala par prilika da dodatno uveća razliku, ali je njene greške kaznio prvo Omić polovičnim učinkom sa linije penala, a potom i Popović trojkom iz kornera, za -11 (28:39).

U narednom napadu gostiju Čović se prošetao kroz reket (28:41), a Nikolić mu odgovorio trojkom (31:41), nakon čega je Džekson imao bacanja dsa zaostatak svede na jednocifren, ali je oba puta promašio.

Beograđani su do odmora napravili mini-seriji 4:0 i na odmor pošli pri vođstvu od 14 poena (31:45).

U timu Budućnosti u prvih 20 minuta istakao se Nikolić sa 7 poena, dok je na drugoj strani najefikasniji bio Perperoglu sa 12.

Umjesto reakcije domaćina, na startu drugog poluvremena stigla je serija Zvezde od 6:0, za ogromnih plus 20 (31:51).

Budućnost je pri rezultatu 33:53 napokon pokazala atribute i serijom 7:0 (trojka Klarka i 4 poena Krafta, koji je napokon dao znake života), prišla na -13 (40:53).

''Plavi'' su sjajnom trojkom Gordića dodatno smanjili zaostatak (45:56) u 26. minutu.

Međutim, kada god je aktuelni šampion pokušao preokret protiv bivšeg, tu namjeru bi mu osujetio izvanredni Perperoglu, koji je svojim 18. poenom na meču sačuvao svoj tim na sigurnoj distanci, poslije koša Popovića (47:61).

Stidljivi pokušaji domaćina da zaprijeti gostima nisu prolazili, pa je Zvezda u posljednju četvrtinu ušla sa suficitom od 17 poena... 50:67.

Posljednja dionica počela je kako se završila treća - faul-košem Cirbesa, za novih plus 20 - 50:70, da bi nedugo potom isti igrač i Perperoglu potpuno slomili Budućnost - 50:74.

Agoniju je na kratko prekinuo Omić, ali suštinski se ništa bitnije nije promijenilo - Zvezda je nastavila da diktira tempo, pa je semafor u ''Morači'' u 35. minutu pokazivao 56:82...

Do kraja susreta Budućnost je uspjela da ublaži poraz, ali ne i da popravi utisak - Zvezda je ubjedljivo trijumfovala rezultatom 71:87.

Najbolji u poraženoj ekipi sa po 11 poena i skokova bio je Omić, a isti košgeterski učinak i 6 asistencija imao je Gordić. Dva Klarka, Džekson i Kraft zajedno su postigli 22 poena...

U timu Zvezde sa 20 poena blistao je Perperoglu, 19 ih je ubacio Cirbes, a 15 Beron.