Crnogorski derbi u Nikšiću pripao Sutjesci

Napisao:  Pročitano 1342 puta sreda, 03 oktobar 2018 20:53

Košarkaši Sutjeske i Lovćena odmjerili su večeras snage u Nikšiću u okviru drugog kola regionalne ABA 2 lige. Nakon 40 minuta borbe, pobjedu u prvom ovosezonskom crnogorskom derbiju izvojevala je ekipa Sutjeske, rezultatom 81:71.

Sutjeska je na krilima Nikole Pavlićevića, autora 12 poena, prvu četvrtinu riješila u svoju korist 27:21.

U drugoj se svom pleju pridružio Spasojević, pa je razlika narasla na dvije cifre (31:21), da bi Lovćen, predvođen Popovićima i Đukanovićem, do odmora smanjio zaostatak na 6 poena (44:38).

Na startu drugog dijela susreta domaćin je ponovo vratio dvocifren višak (48:38), da bi u drugoj polovini trećeg kvartala odlijepili na čak 20 poena prednosti (65:45).

Lovćen se, međutim, nije predavao: rekacija Cetinjana stigla je u 4. četvrtini, kada su parcijalom 16:2 prišli na svega 6 poena minusa (69:63), 4:245 minuta prije kraja meča.

Ipak, Glomazićevi puleni su uspjeli da se stabilizuju i da koševima Spasojevića i Pavlićevića ponovo dođu do dvije cifre zalihe (73:63), što je bilo nedostižno za goste, koji su upisali prvi poraz u novoj sezoni ABA 2 lige.

U prvom uspjehu Nikšićana u regionalnom takmičenju istakli su se Spasojević sa 24 poena, Pavlićević saa 14 i 10 asistencije i nepogrješivi Đite sa 14 pogodaka (7/7 iz igre) i 9 skokova, kao i Knežević sa 13 i Lalović sa 11 koševa.

Među Kadijinim izabranicima odskočio je Aleksa Popović sa 22 poena, a pratili su ga njegov prezimenjak Miloš sa 15 i Đukanović sa 13 poena.