Titulaaaaaaaaaa!!!

Napisao:  Pročitano 945 puta subota, 14 april 2018 20:59

Titula je našaaaa! Evroliga će se opet igrati u Podgorici! U krcatoj sali podgoričkog Sportskog centra ''Morača'' košarkaši Budućnosti iskoristili su prvu meč loptu u 4. meču finalne serije plej-ofa ABA lige, savladavši Crvenu zvezdu rezultatom 77:73.

Budućnost je polovičnim učincima sa linije penala Gordića i Gibsona povela aa 2:0, a Zvezda je preko Ročestija prvi koš na utakmici postigla nakon tri minuta igre.

U igru je ušao Danilo Nikolić, koji je svoj prvi kontakt sa loptom pretvorio u tri poena, što je njegov prvi koš u finalnoj seriji (nije se upisao ni u polufinalnoj) - 5:4.

Prvu značajniju prednost ''plavi'' su stekli u 7. minutu, kada je Šehović povezao 5 poena (16:9), prinudivši Alimpijevića da reaguje tajm-autom.

Poslije minuta pauze Zvezda je promašila napad, a na drugoj strani fauliran je Nikolić, koji je sa linije penala povisio razliku na 9 poena (18:9), ali je reakcija Zvezde stigla preko Ročestija i Jankovića, koji su vezali dvije trojke (18:15).

Budućnost je uzvratila parcijalom 4:0 i prvu četvrtinu zaključila rezultatom 22:15.

''Crveno-bijeli'' su bolje počeli drugu dionicu, napravili seriju 6:0 i naveli Džikića da zatraži prvi tajm-aut na utakmici (22:21).

Poslije Džiletovih savjeta, Budućnost je ponovo preuzela konce igre i uzvratila istom mjerom sa četiri poena Lendrija i dva Ivanovića, za novih plus 7 (28:21).

U utakmici velikih parcijala, Zvezda je napravila novu od 7:0 i izjednačila na 28:28, a potom nakon trojke Enisa, prvi put na meču povela - 30:31.

U finišu prvog poluvremena Zvezda je serijom ofanzivnih skokova došla do ekstra posjeda koji je u tri poena pretočio Feldin, za vođstvo 35:38, a konačan rezultat prvog dijela meča postavio je Gordić polovičnim učinkom sa linije penala - 36:38.

U prvom dijelu treće četvrtine Budućnost nije uspijevala da dođe do tečne igre u napadu, pa su gosti u 24. minutu stigli do rekordne prednosti od 8 poena (41:49).

Srećom, nakon tajm-auta Džikića sjajni Gordić je iskoristio dva solo-prodora, a potom i trojku pogodio Popović, za minus 3 (48:51) u 27. minutu.

Nastavila je Budućnost svoju seriju, jer je Barović iskoristio 4 uzastopna penala, za preokret - 52:51.

Feldin je trojkom prekinuo nalet ''plavih'', ali je Barović faul-košem automatski uzvratio - 55:54, a ''plavi'' su prednost sačuvali do kraja dionice - 60:57.

Početkom završnog kvartala Budućnost je preko Gordića došla do plus 5 (64:59).

Beograđani su sa linije penala prišli na -2 (64:62), ali je odmah Ivanović faul-košem vratio plus 5 (67:62).

Budućnost je vodila 68:63, ali je Zvezda serijom 7:0 preokrenula minut i 40 prije kraja - 68:70.

Džikić je zatražio tajm-aut, nakon kojeg je fauliran Barović, koji je iskoristio oba penala i najavio dramu u posljednjem minutu - 70:70.

Alimpijević je zatražio tajm-aut, nakon kojeg je Ivanović fantastično prekinuo pas i laganim poenima u kontranapadu vratio prednost Budućnosti (72:70).

U sljedećem napadu Zvezde Lazić je očajnim pokušajem poklonio loptu domaćinu, a na drugoj strani je Ivanović iz ekstremno teške situacije pogodio za plus 4, manje od 30 sekundi prije kraja (74:70).

Enis nije pogodio trojku a Gibson je pogodio bacanje, a potom je i Davidovac promašio i ogromno slavlje je počekooooooo! Titulaaaaa i Evroliga!!!!!

Najefikasniji je bio Gordić sa 18 poena, naš junak Ivanović dodao ih je 17, Barović 14... i tako dalje! Titulaaaaaa!

U zvezdi se istakao Ročesti sa 14, a kog interesuje statistika je ovdje.