Lovćen se revanširao Teodu u Tivtu

Napisao:  Pročitano 911 puta utorak, 13 mart 2018 19:06

Košarkaši Lovćena revanširali su se Teodu za poraz na Cetinju, u prvom dijelu lige. Cetinjani su večeras savladali u "Župi" ekipu Teoda rezultatom 90:86, u okviru 20. kola ABA 2 lige .

Prva četvrtina protekla je u igri koš za koš, što je domaćin u finišu iste iskoristi da je riješi u svoju korsit sa (21:17).

I druga dionica je započela u istom ritmu, pri rezultatu (25:23) za Teodo, gosti zahvaljujući  preciznim hicima iza linije 6,75m prave seriju od 11-0 i preokreću rezultat u svoju korist (25:34).

Nedugo zatim puleni Petra Jovanović dolaze do dvocifrene prednosti (29:41), ali domaćin do odmora uspijeva da smanji zaostatak na jednocifren (34:43).

U nastavku igre Lovćen ponovo dolazi do dvocifrene prednosti (36:50), Teodo je brzo reagovao i uzvraća serijom 8-0 (44:50), i tjera trenera gostiju Jovanovića da traži tajm-aut.

Cetinjanima nije mnogo pomogao minut odmora, jer je domaćin nastavio polako da topi prednost Lovćena, da bi na u poslednjem minut četvrtine preko Popovića i Abramoviča stigao do minimalne prednosti pred odlučujući kvartal (62:61).

Poslednju dionicu na sjajan način započinju Cetinjani i serijom 14:2 dolaze do prednosti od (64:75).

Međutim, Teodo uzvraća serijom 12:2 i prilazi na samo poena zaostaka (76:77), na tri minuta prije kraja utakmice.

Trener Jovanović je zatražio minut predaha za svoje pulene, posle kojeg su mini serijom od 5:0 stigli do 6 poena prednosti (76:82), što će se na kraju ispostaviti kao ključna prednost, jer domaćin do kraja utakmice nije uspio da priđe i ugrozi pobjedu Lovćena rezultatom 90:86.

Najzaslužniji za pobjedu Lovćena bio je Aleksa Popović sa 26 poena, 10 skokova i 5 asistencija (indeks 34). Njega su pratili Laktković sa 18 i Knežević sa 12 poena.

Kod domaćina istakao se Robert Abaramovič sa 25 poena, dok je Miloš Popović ubacio 18 poena.