Mornar u ''Topolici'' poražen od Cedevite

Napisao:  Pročitano 237 puta subota, 10 februar 2018 18:28

Košarkaši Mornara poraženi su večeras u svojoj ''Topolici'' od ekipe Cedevite u meču 20. kola ABA lige, rezultatom 89:94.

Utakmica je prvih pet minuta bila u rezultatskom egalu (7:9), ali su Zagrepčani tada dodali gas i prvu dionicu riješili u svoju korist sa dvocifrenom razlikom (15:25).

U drugoj četvrtini prednost Cedevite samo jednom je pala ispod dvocifrene (39:47), a gosti su na odmor pošli sa 14 poena viška (39:53).

Hrvati su u jednom trenutku treće dionice imali prednost od 17 pogodaka (43:60), ali su domaći tada reagovali i na krilima Lukovića do kraja kvartala prišli na samo -7 (64:71).

Početak posljednje četvrtine ponovo je pripao Cedeviti, koja je u 33. minutu imala 14 poena viška (66:80), ali ni ovog puta nije izostao odgovor Pavićevićeve čete, koja je parcijalom 15:6 tri minuta prije kraja prišla na nepuna dva posjeda (81:86).

Nažalost, na drugoj strani iza linije 6,75m precizan je bio Krušlin (81:89), a Mornar do kraja susreta više nije uspio da zaprijeti.

Najefkasniji u redovima pobjednika bili su Amerikanci Džonson i Čeri sa po 16 poena, a njima uz rame bili su Ukić sa 14 i Krušlin sa 12, dok se u crnogorskoj ekipi istakao Luković sa 22 poena i 13 skokova, a njemu uz rame bili su Reli Ros sa 16, Nidam sa 14 i 6 asistencija, te Vranješ sa 12 koševa.