Mornar se ne zaustavlja: Olimpija ispraćena "stotkom"

Napisao:  Pročitano 737 puta subota, 13 januar 2018 21:42

Košarkaši Mornara u 16. kolu Aba lige zabilježili su veoma važnu pobjedu savladavši Olimpiju sa 101:81.

Mornar je loše otvorio meč, Olimpija je preko raspoloženog Horvata u 6. minutu vodila sa 6 na prema 16.

Ljubljančani preko Amerikanaca, Olivera i Morgana dolaze i do rekordnih plus 11 (12:23).

Barani uspijeva u finišu parcijalom 6:0 da smanje rezultat na 18:23.

Olimpija je drugi period otvorila poenima Špana uz faul, ali sjajni Mugoša postiže 8 poena u nizu i poravnava na 26:26.

Gosti su uspjeli da povedu i 26:28 i to je bilo njihovo posljednje vođstvo u drugoj četvrtini.

Mornar je nakon toga zaigrao fenomenalno, naročito su se istakli Vranješ, Luković i Rejli Ros koji su ubacili 20 od 25 poena Barana nakon pomenute serije Mugoše.

Izabranici Mihaila Pavićevića su ovaj kvartal završili sa sjajnih 33:18, vodivši na poluvremenu sa 51:41.

Slovenačka ekipa je trojkama Lorbeka i Betla prišla na 51:47, a isti igrači su ponovo bili precizni nešto kasnije za samo minus 2 (56:54).

Ipak, Mornar nije dao ni promil šanse Ljubljančanima da preokrenu rezultat.

Prvo je Luković pogodio uz faul, a nakon njega Nidam pogađa dvije trojke i Mornar je za "tili čas" bio na plus 11 (65:54).

Do kraja perioda uslijedile su trojke Vranješa i Pavića, te nova dalekometna Nidama za velikih 76:62 posle tri dionice.

Nastavio je Mornar trojkama da zasipa koš Olimpije, a nakon novih Nidama, Pavića i Vranješa rezultat je iznosio 87:69 i pitanje pobjednika praktično je bilo riješeno.

Naša ekipa lako je zadržala prednost u drugom dijelu posljednje dionice zadrživši tako četvrto mjesto.

Mornar je dominirao u šutu za tri poena ubacivši čak 14 trojki iz 27 pokušaja.

Najefikasniji u pobjedi Mornara bio je Nemanja Vranješ sa 21 poenom, njega je pratio Nidam sa 18, Pavić je postigao 15, Ros 14 i Luković imali su 14, dok je 12 zabilježio Mugoša.

Kod Olimpije, Domen Lorbek se istakao sa 19 poena.

Photo by: Mornar/Media Pro