Budućnost perfektnu sedmicu kompletirala u Sremskoj Mitrovici

Napisao:  Pročitano 818 puta subota, 13 januar 2018 20:20

Košarkaši Budućnost VOLI-ja savladali su ekipu Mega Bemax-a večeras u Sremskoj Mitrovici, u utakmici 16. kola ABA lige, rezultatom 83:94, sačuvavši na taj način primat u regionalnom takmičenju.

Budućnost je u prvoj dionici pretrpjela nalet šuterski raspoloženog domaćina, koji joj je u prvoj dionci ubacio čak 31 poena (31:23).

''Plavi'' su međutim, u drugoj dionici našli mjeru agresivnom rivalu, koji je u presingu i jakoj odbrani (o čemu svjedoči odnos šutnutih slobodnih bacanja u korist Budućnosti u prvoh 20 minuta - 2/20) vidio svoju šansu protiv umornih gostiju, pa su predvođeni bivšim igračem tima iz Sremske Mitrovice, Nikolom Ivanovićem, do odmora uspjeli da kompletiraju preokret - 49:50.

Atraktivnu, napadačku košarku, sa velikim brojem poena raspucani kapiten Šehović i drugovi demonstrirali su i u trećem periodu igre, ali su u odbrani dozvoljavali previše mladom timu Mege, koji je tako do kraja treće četvrtine održao priključak sa liderom ABA lige - 71:75.

U prva dva minuta posljednje četvrtine nije bilo koševa, a ''led je probio'' Nemanja Gorić, za dva puna posjeda prednosti crnogorskog predstavnika - 71:77.

Pet minuta prije kraja Kajl Lendri je trojkom uvećao zalihu za još poen - 76:83.

Mega je bacanjima Rebića prišla na -5, ali su veliku prednost Podgoričanima donijeli Gibson trojkom i Lendri polaganjem - 78:88, nešto više od tri minuta prije kraja.

Domaćin je posljednjim trzajem došao do -7 (81:88), ali su razigrani Lendri i Gordić u narednim atacima Budućnosti bili precizni i tako riješili pitanje pobjednika (81:92).

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bili su Ivanović sa 18, Gordić sa 17 i Gibson sa 15, a pratili su ih kapiten Šehović, perfektan iza linije 6,75m (4/4) sa 14 i Lendri sa 11 pogodaka.

U poraženom timu izdvojili su se Čančar sa 15, te Koprivica i Mušidi sa  po 12 koševa.

Budućnost je tako nakon velike pobjede u ponedjeljak protiv Crvene zvezde u derbiju 15. kola ABA lige, te u srijedu u Zagrebu protiv Cedevite u 2. kolu TOP 16 faze Eurokupa, večeras u Sremskoj Mitrovici kompletirala perfektnu sedmicu i za još jedan korak se približila prvom mjestu pred plej-of.

Statistika utakmice Mega Bemax - Budućnost VOLI.