Sjajni Popović vodio Teodo do pobjede protiv Dinamika

Napisao:  Pročitano 1529 puta sreda, 10 januar 2018 18:51

Košarkaši Teoda u 13. kolu ABA 2 lige revanširali su se beogradskom Dinamiku za poraz iz prvog dijela sezone. Tivćani su na kraju slavili sa 88:78.

Nezaustavljivi tandem Stevanović-Đurasović najzaslužniji je što Dinamik nakon uvodnih 10 minuta ima vođstvo od 17:26.

Dvojac Dinamika je postigao 21 poen od 26 srpske ekipe u prvoj dionici.

Nijesu se gosti zaustavljali, pa su sredinom drugog perioda došli i do ogromnih 24:38.

Teodo je smanjo na 29:38, ali Dinamik preko Krstića vraća vođstvo od 14 poena (29:43).

Tivćani u posljednja tri minuta prvog poluvremena uspijevaju da smanje zalihu gostiju na samo 4 poena (41:45).

Izabranici Zorana Glomazića su tokom cijelog poluvremena zaostajali dvocifrenom razlikom, pa je ovo sasvim odličan rezultat nakon prvih 20 minuta.

Beograđani su poveli i 44:50, ali onda serija poena Teoda za vođstvo tivatskog sastava koji odlazi na 53:50.

Krstić je prekinuo seriju Teoda, ali uslijedila je nova od 12:3 koja Tivćane odvodi do velikih plus 10 (65:55).

Novajlija Todorović je međutim, vezao 5 poena uz zakucavanje Krstića, gosti su ponovo prišli (65:62).

Konačan rezultat nakon tri dionice postavio je Miloš Popović (67:62).

Odlučujući period otvoren je serijom poena sa obje strane, a domaći košarkaši sredinom istog imali su plus 4 (75:71).

Nakon tehničke greške klupi Dinamika, Radulović pogađa bacanje, a Popović poentira iz ofanzivnog skoka za opipljivih (78:71).

Isti igrač pogodio je i u narednom napadu, nakon čega je Muta Nikolić zatražio minut odmora.

Tajm-aut urodio je plodom, nakon što je Božo Đurasović vezao 4 poena (80:75).

Na drugoj strani i Zoran Glomazić je iskoristio minut odmora, nakon čega njegovi izabranici prave seriju 4:0 koja ih odvodi na pragu pobjede (84:75).

Teodo u posljednjih 1:36 lako sačuvava prednost i ostvaruje 6. pobjedu u ABA 2 ligi.

Konačan rezultat 88:78.

Najefikasniji kdo Tivćana bio je brutalni Miloš Popović koji je postigao 32 poena uz 6 skokova, pratili su ga Abramovič sa 20, Savić sa 11 i Hadžibegović sa 10.

Kod Dinamika, Stevanović je zabilježio 19, dok je Đurasović dodao 14.

Photo by: Teodo/ Jovica Popović