Prva pobjeda Lovćena u gostima, Jelenić izrešetao Ohrid

Napisao:  Pročitano 995 puta sreda, 10 januar 2018 17:21

Košarkaši Lovćena u 13. kolu ABA 2 lige upisali su prvu pobjedu u gostima savladavši makedonski Ohrid sa 96:75. Bila je ovo velika pobjeda Cetinjana koja će ih trasirati u gornji dio tabele.

Lovćen je sjajno otvorio duel u Ohridu, Cetinjani su odmah poveli sa 15:5 predvođeni Jelenićem.

Domaći su smanjili na 8:15, ali naša ekipa pogocima Popovića i Koljevića uz dodatna bacanja dolazi do rekordnih plus 13 (8:21).

I kada se činilo da će ekipa Prla Radovića rutinski sačuvati prednost u posljednja tri minuta uvodne dionice, uslijedila je parcijala gostiju od 12:0.

Košarkaši Ohrida preko Amerikanca Rosa i Junakovića postavljaju konačnih 20:21 nakon prvih deset minuta.

Lovćen ni na startu drugog perioda nije mogao da pronađe put do koša.

Makedonska ekipa to koristi i preko Rosa, Junakovića i Zimića stiže do 28:21 i trenutne serije od nestvarnih 20:0!

Seriju domaćih prekidaju Vrbica sa linije slobodnih bacanja i Lopičić dvojkom (28:24).

Pri rezultatu 32:27 za Ohrid, Koljević postiže 5 poena i Jelenić trojku za novo vođstvo Lovćena (32:35).

Ohrid je ponovo poveo 36:35, ali Cetinjani uspijevaju sa prednošću da pođu na veliki odmor (41:44).

Lovćen perfektno otvara drugo poluvrijeme i veoma brzo stiže do nove dvocifrene prednosti (43:54).

Nastavili su Cetinjani da dominiraju u trećem kvartalu, a nerješive enigme za domaće bili su Jelenić i Albijanić.

Bek Lovćena u ovom periodu ubacio je 10 poena, dok je bosanskohercegovački centar dodao 8.

Ekipa iz Prijestonice u posljednji kvartal ušla je sa plus 14 (57:71).

Nezaustavljivi Jelenić je sa dvije vezane trojke na startu dionice praktično riješio pitanje pobjednika (59:77).

Do kraja meča Radovićevići izabranici lako su sačuvali prednost zabilježivši šestu pobjedu.

Najefikasniji u pobjedi Lovćena bio je briljantni Ivan Jelenić autor 31 pogotka uz šut iz igre 12/15, njega su pratili Popović sa 17, Koljević sa 16 i Albijanić sa 11 (svih 11 u drugom poluvremenu).

Kod Ohrida, Ros je bio najbolji sa 26, a podršku je imao samo u Junakoviću autoru 22 poena.

Photo by: AV Ohrid/Mega Production