Budućnost trojkama srušila Zvezdu!

Napisao:  Pročitano 831 puta ponedeljak, 08 januar 2018 17:05

Košarkaši Budućnost VOLI-ja savladali su večeras u krcatom podgoričkom Sportskom centru ''Morača'' , u derbiju 15. kola, ekipu Crvene zvezde rezulatom 92:86, napravivši tako veliki korak ka očuvanju liderske pozicije od kraja regularnog dijela ABA lige.

Crvena zvezda je počela meč izuzetno čvrstom odbranom, koju su domaći trojkom Šehovića probili nakon više od 2 minuta igre (3:6).

Beograđani su prednost održavali do 6. minuta, kada je Gibson sa linije penala donio Podgoričanima prvo vođstvo na utakmici (13:12).

Gosti su uspjeli da se udalje na dva posjeda viška trojkama Antića, ali je Budućnost održala priključak ''tricama'' Nikolića i Lendrija (koji je iza 6,75m pogodio uz faul) za egal - 22:22.

Ipak, Zvezda je do kraja prve dionice novom trojkom iskusnog makedonskog centra i solo prodorom Enisa uspjela da dođe do zalihe od 5 poena (22:27).

Budućnost je drugu četvrtinu započela sa par odličnih odbrambenih akcija, koje su na kontra strani krunisali Popović i Sead Šehović, za -1 (26:27).

Zvezda ni u naredna dva ataka nije pronašla put do koša domaćina, što su iskoristili Ivanović (duga dvojka) i Lendri (trojka) da svom timu donesu do tog trenutka najveće vođstvo na meču (31:27).

''Plavi'' bedem nije popustio ni u sljedećem napadu srpskog evroligaša, a na drugoj strani Popović je sjajnim ulazom povisio prednost Džikićeve čete - 33:27.

Budućnost je prvi poen u drugom kvartalu primila nakon gotovo 3 ipo minuta igre, kada je Lesort bio polovičan sa linije bacanja, a 120 sekundi kasnije Bjelica je zakucavanjem primakao ''crveno-bijele'' na 2 poena minusa (36:34), a potom Ročesti na samo pola koša (37:36), ali je Gibson iz velike udaljenosti ponovo svom timu donio dva posjeda viška (40:36).

U finišu poluvremena Beograđani su ponovo prišli preko Lesorta (44:42), ali je Gibson svojom trećom trojkom na meču postavio konačan rezultat prvih 20 minuta (47:42).

Najefikasniji u ''plavom'' taboru u prvom dijelu meča bio je Gibson sa 15 poena, dok je na drugoj strani to bio Amerikanac sa crnogorskim pasošem, Ročesti sa 11 pogodaka.

Drugo poluvrijeme počelo je trojkom Šehovića, za maksimalnih plus 8 (50:42), ali su gosti uzvratili serijom 8:0, izjednačivši rezultat na 50:50 i prinudivši Džikića da zatraži tajm-aut.

Večeras sjajni Gibson vratio je prednost Budućnosti sa linije slobodnih bacanja (52:50), a sa kaznene linije povisio je Gordić svojom prvim poenima na meču - 54:50.

Ipak, nalet Beograđana nije zaustavljen: Alimpijevićevi momci su parcijalom 7:2 prešli u vođstvo prvi put nakon uvodnih minuta druge četvrtine - 56:57.

Enis je uvećao zalihu gostiju na 3 poena, ali je odmah potom pri šutu za tri poena fauliran Lendri, koji je sva tri bacanja iskoristio za novi egal - 59:59.

Nikola Ivanović je u 27. minutu ukupno 11. trojkom domaćih na meču donio novu prednost crnogorskom šampionu - 62:59, a isti igrač je u uvećao na +4 minut kasnije - 65:61.

Fantastično šutersko veče Podgoričana nastavio je Lendri, koji je nakon neiskorišćenog napada Zvezde treći put na meču pogodio iza linije 6,75m, za plus 7 svoje ekipe - 68:61.

Do kraja četvrtine dvije trojke za Zvezdu ubacili su Bjelica i Ročesti, a na drugoj strani Nikolić, uz dva bacanja Ivanovića (73:67).

Završni kvartal trojkom je otvorio Antić, ali mu je ulazom odgovorio Popović, a potom novom trojkom, ukupno 14. iz 16 pokušaja ''plavih'' na meču, Ivanović, za novih plus 8 (78:70).

Gosti su prišli na -3 (80:77), ali je Budućnost nastavila da bombarduje i u 35. minutu preko Nikolića došla do dva puna posjeda viška (83:77).

Budućnost je propustila par izglednih šansi da uveća vođstvo, što su iskusni gosti kaznili i prišli na -2 (83:81), manje od 4 minuta prije posljednje sirene.

Ipak, kad ide-ide: Ivanović je još jednom trojkom distancirao Zvezdu na 5 poena (86:81).

Košem je odgovorio Dangubić, ali je odgovornost preuzeo Gordić, za novih plus 5 - 88:83.

U narednom napadu Zvezde Antić je promašio trojku, ali je odbitak od obruča završio u rukama gostiju, koji su pogodili tricu preko Davidovca.

Odmah na drugoj strani probio je Ivanović i sjajno se snašao u gužvi (90:86).

Zvezda nije pogodila svoj napad, a lopta je stigla u ruke Gordića koji je fauliran, a potom 10 sekundi prije kraja pogodio oba penala, stavivši dva boda u sef, za konačnih 92:86.

Najbolji u pobjedničkom timu, koji je večeras trojke šutirao 16 od 23 (70%), najefikasniji je bio Ivanović sa 18 poena, sa 17 ga je pratio Gibson, sa 15 Lendri, a sa 13 Nikolić.

U poraženoj ekipi najbolji je bio Ročesti sa 19 pogodaka.

Statistika utakmice Budućnost - Crvena zvezda.