Fenomenalni Mornar nakon preokreta slavio i u Železniku

Napisao:  Pročitano 1269 puta petak, 05 januar 2018 21:13

Košarkaši Mornara u direktnom duelu za 4. mjesto koje vodi na F4 ABA lige napravili su novi podvig, nadoknadivši minus 18 sa kraja poluvremena, slavivši na kraju sa 79:84.

Veoma tvrd i zanimljiv meč u Železniku u uvodnoj dionici, koja je pripala FMP-u (22:19).

Nijedna od ekipa nije imala vođstvo veće od 3 poena razlike, a Barani su u ovoj dionici promašili čak 10 slobodnih bacanja.

Mornar se držao u prva nekolika minuta druge dionice, ali onda FMP pojačava ritam i preko Čovića i sjajnog Odža dolazi do velikih 44:30.

Do kraja poluvremena FMP uvećava razliku i na odmor polazi sa plus 17 (50:33).

Domaći su i dalje imali veliko vođstvo (57:40), ali Barani konačno uspijevaju da povežu par sjajnih napada.

Luković, Vranješ i Mićović serijom poena vraćaju Mornar u potpunosti u meč (57:50).

Finiš trećeg perioda protekao je u znaku pomenutog trojca, koji nije dozvolio da se FMP ponovo odlijepi (66:58).

Barani na startu odlučujućeg perioda, trojkom Rejli Rosa i fantastičnim pogotkom Nidama prilaze na samo 66:63.

FMP je odreagovao odlijepio se na 70:63, ali Mornar trojkom Mićovića i klasom Dereka Nidama pravi seriju 8:0 i stiže do preokreta (70:71).

Srpska ekipa ponovo je povela preko Simanića, ali Mornar se ni tu nije zaustavio.

Izabranici Mihaila Pavićevića sa 4 uzastopna poena Vujoševića i trojkom Vranješa dolaze do najveće prednosti na meču (72:78).

FMP je trojkom Simanića smanjio na 75:78, a u tim trenucima Radoje Vujošević je promašio četiri uzastopna penala.

Kod domaćih u narednom napadu Lazarević je pogodio samo jedno slobodno bacanje (76:78).

U sljedećem napadu Barana na nešto više od minut do kraja, Derek Nidam pogađa dalekometnu trojku za velikih 76:81 na 54 sekunde do kraja.

Sa klupe FMP-a zatražen je minut odmora, nakon čega Mićović nesmotreno faulira Čovića pri šutu za tri poena.

Plejmejker domaćih je sva tri puta bio precizan, ali na drugoj strani nestvarni Nidam ponovo uzima stvar u svoje ruke i novom "ludačkom" trojkom trasira Mornaru put ka pobjedi i 4. mjestu.

Mornar je na kraju slavio sa 79:84, a FMP u posljednjem napadu Barana nije pravio faul kako bi sačuvao prednost iz međusobnog duela u Baru.

Najefikasniji u novom podvigu preokretu Mornara bio je fenomenalni Derek Nidam sa 20 poena, pratio ga je sjajni Luković sa 17 poena i 11 skokova, dvocifreni su još bili Mićović sa 14 i Vranješ sa 11.

Kod srpske ekipe Čović je postigao 18 poena uz 10 asistencija, dok je 14 zabilježio Majkl Odžo.