Teodo poražen u Sloveniji

Napisao:  Pročitano 458 puta sreda, 03 januar 2018 20:16

Košarkaši tivatskog Teoda poraženi su u meču 12. kola ABA 2 lige u Sloveniji od ekipe Rogaške, rezultatom 81:76.

Tivćani su u prvoj dionici stekli poen viška (16:17), a u drugoj su zalihu uspjeli da povise na 3 poena (35:38).

I u trećem kvartalu gosti su uspjeli da povećaju razliku u svoju korist za još dva poena (58:63).

Međutim, Crnogorci su potpuno stali u posljednjoj četvrtini: domaćin je prvo poravnao na 65:65, a potom se serijom 8:0 udaljio na nedostižnih 73:65.

Glomazićevi izabranici su 2.25 minuta prije kraja uspjeli da priđu na posjed zaostatka iskorišćenim bacanjima Radulovića (76:73), ali su se domaći u samom finišu bolje snašli i trijumfovali rezultatom 81:76.

Teodo je upisao 7. poraz u šampionatu i sada se nalazi na 7. mjestu na tabeli, u društvu Dinamika i Lovćena.

Najefikasniji u redovima Tivćana bili su Popović sa 18 poena, po 12 su ih ubacili Sekulović i Abramović, a 10 Hadžibegović, koji je imao i 9 skokova.

U pobjedničkoj ekipi blistali su Dejvis sa 23 i Nikolić sa 18 poena.