Povratnik Koljević trojkom u finišu presudio Krki

Napisao:  Pročitano 1287 puta sreda, 03 januar 2018 18:57

Košarkaši Lovćena u 12. kolu ABA 2 lige savladali su favorizovanu ekipu Krke sa 78:73 zabilježiviši tako veoma važnu pobjedu u sjajnoj atmosferi u svojoj dvorani na Cetinju pred blizu 1000 gledalaca.

Krka je odlično otvorila meč povevši sa 4:10, ali je Lovćen preko razigranih Vrbice i Jelenića  brzo poravnao rezultat (12:12).

Do kraja četvrtine Lovćen preokreće preko povratnika Koljevića i Radunovića za sjajnih plus 7 (23:16).

Cetinjani su trojkom Kneževića brzo stigli i do prve dvocifrene razlike (28:17), koju su održali do kraja poluvremena (42:29).

Slovenačka ekipa zaprijetila je na startu treće dionice kada je prišla na 45:37.

Lovćen tada pravi seriju 8:0 sa kojom odlazi na maksimalnih plus 16 (53:37).

Krka je u par navrata prišla ispod 10 poena, a konačan rezultat nakon 30 minuta glasio je 61:51 u korist čete Dragana Radovića.

Na krilima Dalibora Đađe i Cinca gosti veoma brzo prilaze na samo minus 3 (61:58).

Trgli su se tada naši predstavnici u ABA 2 ligi, pa su preko Baćovića gosti distancirani na 69:60.

Lovćen je bacanjima Koljevića stigao i do 71:60 i činilo se da će domaći lako privesti meč kraju.

Međutim, Đapa, Jošilo i Marineli vraćaju Krku u igru sa brzih 7 poena na 1:31 do kraja (71:67).

U sljedećem napadu, Vrbica pogađa jedno slobodno bacanje, a na drugoj strani Jošilo pogađa uz faul za samo minus 2 (72:70).

Odgovornost je odlučio da preuzme povratnik, iskusni, Ivan Koljević koji u ranoj fazi napada šutira za tri i pogađa za 75:70.

Krka nije iskoristila naredni napad, a veliku pobjedu Lovćena ovjerava poenima Knežević.

Na kraju konačan rezultat bio je 78:73 u korist Lovćena.

Najefikasniji u ekipi Lovćena bio je Mašan Vrbica sa 19 poena, njega su pratili Ivan Jelenić sa 12 i "match winner" već pomenuti Ivan Koljević sa 11.

Kod Krke, Đapa je postigao 18, dok je Jošilo ubacio 16 uz čak 16 skokova.

Photo by: Lovćen 1947