Teodo u uzbudljivom finišu poražen od Vršca

Napisao:  Pročitano 996 puta sreda, 20 decembar 2017 19:15

Košarkaši Teoda poraženi su večeras u svojoj ''Župi'' od ekipe Vršca u meču odigranom u okviru 10. kola ABA 2 lige, rezultatom 74:75

Tivćani nisu bili raspoloženi u napadu u prvih 20 minuta, tokom kojih su postigli svega 26 poena: 12 u prvoj, 14 u drugoj dionici, naspram 38 rivala iz Srbije, koji je tako na odmor pošao sa velikom zalihom.

Glomazićevi puleni su nišanske sprave podesili u trećem kvartalu, postigli više poena nego u cijelom prvom poluvremenu (28) i u njegovom finišu serijom 10:0, koju je sa dvije trojke zaključio Vasilije Vušović, kompletirali veliki preokret (54:51).

U posljednjoj četvrtini viđena je velika borba i prava rezultatska klackalica, u kojoj su se gosti bolji snašli. Teodo je prednost imao u 38. minutu, kada je Radulović pogodio trojku za 69:68, ali je Vršac odgovorio istom mjerom preko Đerića, a potom višak uvećao bacanjima Ostojića (69:73).

Crnogorski predstavnik se, međutim, nije predavao, već je trojkom Radulovića 47 sekundi prije završne sirene prišao na -1 (72:73), potom prinudio Jovovića na grešku, a zatim, ponovo preko Radulovića, poveo 35 sekundi prije kraja.

Ipak, sreća je okrenula leđa Tivćanima, jer je u posljednjem napadu Vršca precizan bio Simeunović (74:75), a pet sekundi prije posljednje sirene šut za pobjedu promašio je Popović, pa su dva boda otputovala u Srbiju.

Tivćani su tako propustili šansu da se uključe u borbu za vrh tabele i da se po broju pobjeda izjednače sa večerašnjim rivalom.

Najbolji u timu Teoda bili su Abramovič i Radulović sa po 24 poena, a pratio ih je Vušović sa 12, dok je na drugoj strani najefikasniji bio meč-viner Simeunović sa 24 pogotka.

Napomeno da je sakupljeno 1860 eura za liječenje malog Sava od prodaje ulaznica sa večerašnjeg meča.