Teodo neuspješan protiv Borca, Čačani ubjedljivi u ''Župi''

Napisao:  Pročitano 663 puta sreda, 06 decembar 2017 18:38

Košarkaši Teoda poraženi su u svojoj ''Župi'' od čačanskog Borca, rezultatom 76:93, u meču 8. kola ABA 2 lige, pa su tako propustili šansu da se uključe u borbu za sami vrh tabele.

Tivćani su u prvoj dionici bili na -5 (17:22), ali su uspjeli da do njenog kraja zaostatak svedu na jedan nepun posjed (21:23).

Ipak, Čačani su na startu druge četvrtine napravili parcijal od 3:15, stekavši najveće vođstvo u prvih 20 minuta - 24:38.

Teodo je u posljednja dva minuta prvog dijela susreta zaigrali mnogo čvršće u odbrani i angažovanije u napadu, pa su sa -13 (34:47), do domora uspjeli da priđu na samo -5 (44:49)

Glomazićevi puleni su i na startu trećeg kvartala nastavili sa sjajnom igrom iz finiša druge i nakon minut ipo igre u drugom poluvremenu kompletirali preokret (51:50), a potom nastavili do 57:50 u 25. minutu.

Međuti, uslijedio je pad u igri crnogorske ekipe, koja je dozvolila protivniku da ponovo pređe u vođstvo parcijalom 10:2 (59:60), koje je do kraja perioda uvećao na 7 poena (65:72).

Borac je posljednju četvrtinu načeo serijom 7:0, za velikih plus 14 u 32. minutu (65:79).

Tivatski broj je nastavio da tone i u naredna dva minuta, tokom kojih nisu postigli koš, pa su gosti iz Čačka došli do zalihe od čak 18 poena (65:83).

Vučurović je nakon 4 ipo minuta igre u završnoj dionici postigao prvi koš za domaćina, ali su Čačani odmah odgovorili trojkom Đokovića, za plus 19 (67:86).

Imali su gosti i 20 poena viška (69:89), a Tivćani su u posljednjim minutima ublažili poraz.

Najefikasniji u timu Teoda bio je Sekulović sa 23 poena, 11 ih je dodao Vučurović, a po 10 Radulović i Abramović.

U pobjedničkoj ekipi briljirao je Todorović sa 26, a pratio ga je Marinović sa 22 koša.