Mornar porazom od Cibone propustio veliku šansu za vrh tabele

Napisao:  Pročitano 534 puta nedelja, 03 decembar 2017 19:19

Košarkaši Mornara u 10. kolu ABA lige poraženi su u Baru od Cibone 78:82. Barani su tako propustili priliku da pobjedom odu na visoko 4. mjesto, dok je Cibona prekinula seriju poraza.

Mornar je na startu meča stekao plus 4 preko raspoloženog Lukovića (11:7).

Barani su u finišu četvrtine zadržali tu prednost pogocima Brendisa Rosa (23:19).

Situacija na terenu drastično se promijenila u drugoj dionici.

Cibona je preko Novačića i Uljarevića preokrenula rezultat i povela sa 25:29.

Razigrao se i Luka Žorić pa su "cibosi" otišli na opipljivih plus 8 (26:34).

Baranima u tom trenutku ništa nije polazilo za rukom, a raspoloženi Novačić je vezao čak 10 poena za velikih 31:44.

Odreagovao je Mornar tek u finišu poluvremena i trojkama Nidama i polaganjem Pavića parcijalom 8:2 smanjio je na minus 7 (39:46).

Ekspresno je Mornar otvorio drugo poluvrijeme, Luković, Bakić i sjajni Nidam su serijom 9:0 kompletirali preokret Barana (48:46).

Zagrepčani su uspjeli ponovo da povedu, a trojke novajlije Ratkovice i Tomasa trasirale su Cibonu na 54:58.

Izabranici Mihaila Pavićevića su do kraja treće dionice poenima Bakića sa linije slobodnih bacanja, te trojkama Mićovića i Mugoše ponovo poveli (62:61).

Izjednačen meč gledali smo sve vrijeme u odlučujućem periodu.

Mornar je polaganjem Mugoše na 3:30 do kraja vodio 74:73, ali su se gosti preko Tomasa, Novačića i Melvina Klivlenda odlijepili na 74:79.

Uzvratio je Nidam polaganjem, ali na drugoj strani večeras odlični Novačić polaže na 16 sekundi do kraja meča za nedostižnih plus 5 (76:81).

Tračak nade, Mornaru je dao Ros, ali je Tomas pobjedu osigurao pogodivši jedno slobodno bacanje.

Konačan rezultat 78:82.

Najefikasniji u redovima Mornara bio je Derek Nidam sa 24 poena, 13 je ubacio Ros, 12 Mićović i 10 Mugoša.

Kod Cibone, Novačić i Žorić su briljirali sa 23 poena, dok je 10 postigao mladi Uljarević.

Photo by: Mornar/ MEDIA/Pro