Partizan pao u ''Morači'', osmi uzastopni trijumf Budućnosti!

Napisao:  Pročitano 621 puta subota, 02 decembar 2017 19:24

Košarkaši Budućnost VOLI-ja savladali su večeras u podgoričkoj ''Morači'' (koju večeras ni približno nije uspio da napuni čak ni jedan Partizan) beogradsku ekipu u derbi meču 10. kola ABA lige, rezultatom 86:79 , produživši pobjednički niz u regionalnom takmičenju na 8!

Budućnost je silovito otvorila meč i nakon dvije uzastopne trojke Gibsona stekla dvocifenu prednost (12:2), prinudivši trenera gostiju Nikolića da zatraži tajm-aut.

Ipak, u nastavku prve dionice Beograđani su se trgli i poravnali rezultat na 20:20, ali su ''plavi'' uspjeli da je zaključe sa viškom od 4 poena (24:20).

Početkom drugog kvartala Partizan je mini-serijom Čakarevića od 5:0 stigao do prvog vođstva na meču, a potom je uslijedio žestok košgeterski ritam, tokom kojeg su se večerašnji rivali konstantno smjenjivali u vođstvu, sve do 15. minuta, kada je domaćin skok-šutem Ivanović i 'and-one' akcijom Seada Šehovića stekao dva puna posjeda prednosti (41:35).

Partizan je ponovo zaprijetio prišavši na pola koša zaostatka (44:43), ali su Džikićevi puleni trojkama Gordića (dvije) i Ivanovića i košem Gibsona napravili seriju 11:0 i distancirali se na 12 poena, za 55:43, što je konačan rezultat prvog poluvremena

Partizan je drugi dio meča počeo parcijalom 7:0, a post domaćih je nakon više od dva minuta igre u nastavku prekinuo Gordić svojom trećom trojkom na utakmici (58:50).

Domaćin međutim nikako nije uspijevao da uvede susret u mirnije vode, jer je srpski predstavnik ponovo odreagovao, stigavši čak do izjednačenja u finišu treće četvrtine (69:69), koju je Ivanović ''buzzer-beaterom'' riješio u korist Podgoričana (71:69).

Prve poene u posljednjoj dionici postigao je sa linije penala mlađi Šehović (stariji nije nastupio zbog povrede), ali mu je Miler odgovorio trojkom, nakon čega je Džikić reagovao tajm-autom.

Poslije savjeta srpskog trenera dvije ''cigle'' ka košu Partizana uputili su Gordić i Šehović, ali je na drugoj strani neprecizan bio i Partizan, a u kontri koja je uslijedila sam u ''ofsajdu'' zaboravljen je Šehović, koji je lako poentirao za plus 3 (75:72).

Lider ABA lige se u završnom kvartalu ispucavao za tri poena, ali srećom ni ''crno-bijeli'' na drugoj strani nisu bili ništa bolji, pa se rezultat dugo nije mijenjao, sve dok Gordić nije iznudio faul pri šutu za 3 poena (pogodio dva bacanja), napokon promijenivši brojke na semaforu ''Morače'' - 77:72.

Budućnost ni tada nije uspjela ''slomi'' goste, koji su trojkom Andrića ponovo počeli da joj ''dišu za vratom'' (79:77), ali su Gordić polovičnim učinkom sa linije penala i Danilo Nikolić, nakon čistog zicera koji je promašio Marinković, ponovo udaljili Beograđane, 83 sekunde prije kraja meča (82:77).

Jedan od najboljih igrača ''plavih'' na ovom meču je u defanzivnoj akciji koja je uslijedila ''oteo'' loptu Mileru, a potom je njegov prezimenjak Zoran lijepim okretom ispod koša Partizana stavio tačku na ovaj meč (84:77), a ista razlika ostala je i nakon posljednje sirene - 86:79.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Gordić sa 19 poena, a dvocifren učinak imalo je još 4 igrača: Danilo Nikolić 14, Gibson 13, Sead Šehović 12 i Nikola Ivanović 11.

U Partizanu se istakao Amerikanac Miler sa 22 poena, a pratio ga je Vilijams-Gos sa 14.

(U prilogu pogledajte jedan od najljepših poteza meča, žestoku rampu kojom je Filip Barović negirao poene Novici Veličkoviću)