Popović: U drugom poluvremenu smo pojačali odbranu i zasluženo pobijedili

Napisao:  Pročitano 346 puta četvrtak, 30 novembar 2017 10:07

Košarkaši Lovćena savladali su sinoć u podgoričkoj dvorani ''Verde'' ekipu slovenačke Rogaške rezultatom 92:73 u 7. kolu ABA 2 lige.

Radovi na rekonstrukciji sale SC ''Lovćen'' traju li traju, pa su Cetinjani prinuđeni da i dalje goste dočekuju u glavnom gradu, ali to im ni sinoć nije smetalo da sruše Slovence i upišu treći trijumf u drugom po rangu regionalnom takmičenju.

Crnogorski predstavnik je tokom cijelog meča bio u prednosti, a završni udarac rivalu zadao je u završnoj dionici, koju je u svoju korist riješio 27:9.

"Igrali smo protiv dobre ekipe koja je tokom čitavog meča imala nevjerovatan šut za tri poena i održavala rezultatski egal do kraja treće četvrtine. Bili smo strpljivi, polako smo smo gradili rezultat, nijesmo bili nervozni. Očekivali smo da ćemo pobijediti i mislim da je publika mogla da uživa u ovom meču. Zadovoljni smo ovom pobjedom'' - pohvalio je svoje pulene trener Cetinjana Dragan Radović.

Jedan od najboljih u ''crveno-bijelom'' dresu bio je Aleksa Popović, koji je ubacio 25 poena i ostvario indeks 35:

"Ovo je veoma važna pobjeda za nas, odigrali smo dobar meč. Ekipa Rogaške je odlično igrala, šutirali su izvanredno za tri poena, posebno je bio razigran njihov plej Dejvis. U drugom poluvremenu smo pojačali fazu odbrane, stekli veliku prednost i zasluženo pobijedili'' - kazao je Popović.

Iduće srijede, 6. decembra, Lovćen gostuje beogradskom Dinamiku u okviru 8. runde.