Budućnost ''eksirala'' Cedevitu i sačuvala primat u ABA ligi!

Napisao:  Pročitano 823 puta nedelja, 12 novembar 2017 19:43

Košarkaši Budućnost VOLI-ja u podgoričkoj dvorani ''Verde'' savladali su zagrebačku Cedevitu u derbiju 8. kola ABA lige, rezultatom 66:60, upisavši tako 7. trijumf u regionalnom takmičenju i sačuvavši primat na tabeli.

''Plavi'' su bili bolji rival u prvoj dionici, koju su riješili u svoju korist 23:16.

Početkom druge četvrtine razlika je nakon trojke Starovlaha postala dvocifrena (26:16), ali su Hrvati odgovorili serijom 12:0 preokrenuvši rezultat (26:28).

Budućnost je uspjela da se konsoliduje i vrati vođstvo (34:30), ali su do odmora ''vitamini'' mini-serijom 5:0 došli do poena viška  (34:35).

U vrlo tvrdoj i neefikasnoj trećoj četvrtini, u kojoj su oba tima postigla ukupno 25 poena, Podgoričani su u finišu trojkom Nikole Ivanovića uspjeli da dođu do izjednačenja pred posljednjih 10 minuta (47:47).

Posljednja dionica počela je košem Seada Šehovića i trojkom Lendrija, za plus 5 domaćina (52:47), a nedugo potom je zaliha preciznim skok-šutem Ivanovića povišena na 6 poena (54:48).

Indisponirana Cedevita je u prvih pet minuta posljednjeg kvartala postigla svega poen, pa je Budućnost, iako ni ona briljantna, bacanjima Lendrija (fauliran pri šutu za tri poena), produbila jaz na 9 poena (57:48).

Čeri je na ulasku u 36. minut napokon postigao prve poene Zagrepčana iz igre u završnom kvartalu (57:50), a Budućnost je počela da promašuje slobodna bacanja (Gordić 0/2, Barović 1/2), dok je na kontra strani Krušlin postigao trojku uz faul, pa smo tri minuta prije kraja dobili neizvjesnu utakmicu (58:54).

Uslijedilo je nekoliko nerealizovanih napada domaćina, a Nikols je 94 sekunde prije posljednje sirene trojkom najavio pravu dramu (58:57).

Ivanović je u narednom ataku  prekinuo post crnogorskog tima, Nikols mu odmah uzvraito, a onda je odgovornost preuzeo Gordić koji je 32 sekunde prije kraja postigao faul-koš (pogledajte u prilogu) za velikih plus 4 (63:59).

Ušlo se u penal završnicu u kojoj je domaćin sačuvao prednost i upisao još jednu prestižnu ovosezonsku pobjedu.

Najefikasniji u timu pobjednika bio je Gordić sa 13 poena, a pratili su ga Gibson i Barović sa po 11.

U gostujućem timu sa 15 poena istakao se Krušlin, a dvocifren je bio i Nikols sa 11.