Konačno pravi Lovćen: Cetinjani srušili lidera!

Napisao:  Pročitano 1577 puta sreda, 08 novembar 2017 18:52

Košarkaši Lovćena u 5. kolu ABA 2 lige nanijeli su ekipi Vršca prvi poraz savladavši ih u sjajnom meču rezultatom 90:82.

Nakon izjednačenih prvih pet minuta susreta na Cetinju, Vrščani su se odlijepili na 14:20.

Povratnik u Lovćen, Aleksa Popović koji večeras debituje započeo je seriju Cetinjana od 12:4 koja je njegovoj ekipi donijela vođstvo (26:24).

Lovćen je i u nastavku održavao stečenu prednost, gosti su uspjeli kratko da povedu sa 38:39.

Međutim, Baćović i Albijanić do kraja poluvremena odvode Lovćen na 3 poena plusa (46:43).

U nastavku meča viđena je prava rafalna paljba sa obje strane iz koje je malo profitirala ekipa Vršca.

Gosti su ubacili pet trojki, dvije preko Đerića, te jednu preko Simeunovića, Mitrovića i Savovića.

Dok je za Cetinjane dvije pogodio Jelenić, te po jednu Aleksa Popović i Nikola Korać.

Lovćen je na nešto više od 3 minuta do kraja treće dionice imao zaostatak od tri poena (63:67).

Od tog momenta Cetinjani su zaigrali fenomenalno i preko Vrbice, Koraća i Albijanića stižu do preokreta.

Izabranici Dragana Radovića su u odlučujućih 10 minuta ušli sa plus 5 (74:69).

Kako su zaključuli treći, tako su Cetinjani nastavili u četvrtom.

Lovćen pravi seriju 8:1 kojoj sebi praktično trasira put ka drugoj pobjedi u novoformiranoj ABA 2 ligi (82:70).

Srpska ekipa do kraja nije uspjela da zaprijeti našim momcima koji su na kraju slavili sa 90:82.

Najefikasniji kod Lovćena bio je Albijanić sa 15, pratio ga je sjajni Korać sa 14 poena i 10 asistencija, dvocifreni su još bili Jelenić sa 13 i Vrbica sa 10. Aleksa Popović na debiju je meč završio sa 9 poena.

Kod Vrščana, Simeunović je bio najefikasniji sa 20, pratio ga je Kutlešić koji je dodao 17, dok je Savović upisao 10 pogodaka.

Photo by: Lovćen 1947 Cetinje